Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:03:31

Представники Омбудсмана перевірили дотримання прав військовозобов’язаних при проходженні медичного огляду на Чернігівщині

20.08.2014   07:56Агенцiя

Регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з виконавчим директором Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим 11 та 14 серпня 2014 року здійснили моніторинговий візит до Чернігівського обласного військового комісаріату.

Учасники моніторингового візиту зустрілися з керівництвом Чернігівського обласного військкомату, ознайомилися з документами та матеріалами, що регламентують проведення мобілізації, умовами проведення медичних оглядів.

Як засвідчили результати моніторингового візиту, кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

Учасникам моніторингового візиту була надана можливість поспілкуватись з лікарями, які працювали в складі комісії.

Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводяться ЕКГ та вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

З 105 військовозобов’язаних, які прибули до Чернігівського обласного військового комісаріату із різних районів Чернігівської області, і які проходили медичний огляд 14 серпня 2014 року, 4 особам було надано відстрочку від призову за станом здоров’я строком на 2 місяці і направлено на додаткове обстеження із-за виразкової хвороби шлунку, варикозу.

Згідно законодавства, відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців. За медичними показаннями продовжується ще на строк до 2 місяців. Втретє продовження надається на такий самий строк. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

Члени моніторингової групи відзначили, що стан приміщень, в яких проводився медичний огляд, задовільний. Морально-психологічна обстановка та патріотичний настрій серед військовозобов’язаних високий. Скарг у військовозобов’язаних на організацію та проведення медичного огляду не надходило.

В той же час, під час візиту представників Офісу Уповноваженого з прав людини до 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗС України «Десна» (в/ч А0665), що відбувся 4 серпня, були виявлені проблемні моменти. В результаті спілкування з військовослужбовцями було отримано інформацію про формальність медичних оглядів мобілізованих осіб, які проводяться у військових комісаріатах, що призводить до того, що особи з хворобами, що нерідко є небезпечними, направляються для проходження військової служби.

За результатами моніторингових візитів буде підготовлено узагальнену інформацію щодо стану дотримання прав мобілізованих осіб, наявних проблем у законодавстві та адміністративній практиці.

З питань правового та соціального захисту військовослужбовці та члени їх сімей можуть звертатися до:
- Регіонального координатора по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області: (04622) 4-83-26;
- Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: (0462) 612-532; адреса вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.