Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 23:56:42

Український кордон з Росією має бути укріплений за принципом фінської "Лінії Маннергейма"

13.08.2014   07:22

Про це 12 серпня, під час свого брифінгу повідомив журналістам голова обласної ради Микола Звєрєв. Він, зокрема, розповів, що для забезпечення обороноздатності, місцевою владою спільно з Чернігівським прикордонним загоном Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України розроблена програма укріплення кордону, яка включає будівництво, як складних інженерних споруд, так і ровів (загальною протяжністю 183 км).

– Вже проводиться робота зі створення та нарощування прикордонної інфраструктури, інженерних та фортифікаційних перешкод. Кордон розбитий на сектори. Рів шириною шість метрів та глибиною три метри вже копається від поста «Сеньківка» в сторону Грем’яча, – розповів Микола Звєрєв. Він також повідомив, що на його заклик надати необхідну інженерну, землерийну техніку, забезпечити її роботу для фортифікаційного облаштування протитанкового рову вздовж лінії державного кордону вже відгукнулися голови трьох обласних ради. Крім того, відбулася розмова з послами Латвії, Литви та Естонії стосовно надання технічної та фінансової допомоги для будівництва укріплення міжнародними організаціями.

Голова обласної ради висловив переконання, що для забезпечення обороноздатності держави, крім укріплення кордону, необхідно на території Чернігівщини мати й військові частини, які б фактично прикривали прикордонників.

– Оскільки наша область є прикордонною, тому Міністерству оборони України необхідно розглянути питання щодо відновлення штабу Північного оперативного командування у Чернігові. Крім того, з числа добровольців необхідно створити й новий батальйон територіальної оборони, який на постійній основі дислокувався б на території нашої області. Можна спати спокійно, коли знаєш, що військовими різних родів військ надійно забезпечена оборона краю.

Голова обласної ради Микола Звєрєв висловив сподівання, що Міністерство оборони України прислухається до пропозицій, що йдуть із Чернігівщини.


Довідково
Лінія Маннергейма — смуга фортифікаційних укріплень, що їх було побудовано Фінляндією на Карельському перешийку у двадцяті-тридцяті роки 20 століття на випадок війни із Радянським Союзом. Названі за ім'ям головнокомандувача фінськими військами у Зимовій війні Карла Ґустава Маннергейма. Будівництво перших укріплень розпочалося 1924 року за участі французьких та бельгійських інженерів.
На лінії Маннергейма відбувалися найзапекліші бої Зимової війни; спираючись на лінію Маннергейма фінські війська два місяці затримували наступ Червоної армії.

 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.