Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 18:42:22

Як жителі Ніжинського району боролися за чисте довкіллля

02.08.2014   08:06Агенцiя

Про проблему безпеки застосування пестицидів і агрохімікатів мешканці Ніжинського району заговорили, коли з’явились конкретні факти порушення їх екологічного благополуччя.

Активісти вважають, що окремі орендарі сільськогосподарських площ порушують правила поводження з хімічними речовинами, що призвело до серйозних наслідків. Зокрема, в ЗМІ були поширені факти про пошкодження городини місцевих жителів, забруднення фруктових дерев. Як наслідок –– погане самопочуття селян та харчове отруєння дітей, які з’їли оброблені абрикоси.

Місцеві жителі, залучившись підтримкою громадської екологічної організації «Мама-86-Ніжин», почали активно відстоювати своє право на чисте довкілля. У тамтешніх ЗМІ з’явились статті під рубрикою «Місцеві чорнобилі».

У 2012-2013 роках географія проблеми розширилась. З’явились нові факти безвідповідального поводження з агрохімікатами. У селах Вертіївка, Хомино, Бобрик, Колісники Ніжинського району активісти виявили порушення правил застосування хімічних речовин. Свідченням цього є вигорання трави та кущів у межах санітарної зони оброблених агрохімікатами полів.

У рамках проекту «Підвищення безпеки застосування агрохімікатів і пестицидів» громадські активісти постраждалих сіл спільно з громадською екологічною організацією «Мама-86-Ніжин» проінформували населення про правила поводження з хімічними речовинами сільгосппризначення. Поширювалися тематичні буклети. Виявлені порушення були оприлюднені на семінарі із залученням фахівців з екології та фітосанітарної інспекції.

Наступним етапом проекту стало залучення місцевої влади до вирішення екологічної проблеми. Зокрема, Ніжинська райдержадміністрація звернулася з листом до виробників сільськогосподарської продукції щодо необхідності дотримання правил і норм застосування агрохімікатів.

Обласне керівництво також не залишилися осторонь. Резонансне питання було двічі розглянуте за участю представників громадськості на засіданнях постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів. Нині питання опрацьовується в відповідних структурних підрозділах облдержадміністрації.

Громадськість наполягає на необхідності звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення основних функцій державного контролю у сфері обігу пестицидів та агрохімікатів. Актуальним залишається питання вмісту у сільськогосподарській продукції і сировині рослинного походження залишкової кількості сільськогосподарських хімічних речовин.


Валентина Щокіна, голова ГЕО «Мама-86-Ніжин»
 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».