Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 01:34:43

Понад сто Чернігівських студентів склали Військову присягу на вірність Батьківщині. ФОТОрепортаж

01.08.2014   09:44

31 липня, 113 студентів Чернігівських вищих навчальних закладів – національного технологічного університету, національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, національного інституту економіки і управління та інституту інформатики, бізнесу та права МНТУ ім. Ю.Бугая – склали Військову присягу на вірність Батьківщині.

Згодом молодим людям, серед яких і 12 дівчат, буде присвоєно первинне офіцерське звання «молодший лейтенант».

Передувало цій урочистій миті дворічне навчання на Кафедрі військової підготовки Сумського державного університету. Слід зазначити, що переважна більшість студентів, близько 80 чоловік, виявили бажання в майбутньому служити в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

В урочистій обстановці студенти чітко промовляли слова Військової присяги. Багато хто з них хвилювався, адже це не просто клятва, а свідоме підтвердження готовності стати на захист Батьківщини.

Після проведення ритуалу відбувся невеличкий мітинг, під час якого до студентів звернувся начальник Кафедри військової підготовки Сумського державного університету, кандидат наук, доцент, полковник Микола Ляпа, який побажав їм щастя, міцного здоров’я та успіхів. Також привітали молодь ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет, проректор з виховної роботи Чернігівського національного педагогічного університету, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Тимошенко, ректор Чернігівського державного інституту економіки і управління, доктор технічних наук, професор, капітан 2 рангу у відставці Володимир Казимір та інші працівники вишів.
По завершенню мітингу студенти-курсанти пройшли перед своїми наставниками та викладачами урочистим маршем.

Привітати студентів прийшло чимало чернігівців – батьки, рідні, друзі, знайомі, студенти і викладачі вишів.

Кафедра військової підготовки Сумського державного університету є одним з кращих закладів по підготовці офіцерів запасу. Нині в ній проходить підготовку близько тисячі студентів з 17 вищих навчальних закладів України. За час існування кафедри звання «молодший лейтенант» було присвоєно 3000 студентів. Чимало випускників кафедри нині проходять військову службу на посадах командирів взводів, рот, артилерійських підрозділів тощо. Старший лейтенант Олексій Єрмоленко – командир артилерійського підрозділу, старший лейтенант Олексій Єфименко – командир протидиверсійної групи, лейтенант Сергій Сергієнко – командир взводу, лейтенант Маргарита Донцова – інструктор відділення бойової підготовки – перекладач Центру миротворчих місій та інші випускники кафедри бездоганно виконують свої обов’язки, з честю служать у Збройних Силах України.

Троє молодших лейтенантів – випускників кафедри нині служать командирами взводів у батальйоні територіальної оборони «Суми» в зоні АТО, а молодший лейтенант Антон Муравейник сьогодні добровольцем від’їздить до 169 навчального центру в Десні, щоб також поповнити лави захисників Батьківщини.

Чернігівські студенти, які сьогодні склали Військову присягу, Ярослав Хромов, Яна Коваленко, Сергій Примушко і Артур Цеков запевнили, що вони неодмінно служитимуть в Збройних Силах України і з честю виконуватимуть свій військовий обов’язок.

Підполковник Олександр ПАРІЙ

 

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.