Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 жовтня, 06:54:47

Разом за життя

01.08.2014   07:32Агенцiя

До Всесвітнього дня бездомних тварин, що відзначається у цьому році 16 серпня, громадськість Чернігівщини спільно з органами влади оголосила місячник гуманного ставлення до бездомних братів наших менших.

Триватиме він з 16 липня по 16 серпня. Варто пам’ятати, що це – не святкова дата, а нагода привернути увагу до надважливої проблеми сучасного суспільства.

Вагомий критерій приналежності до європейської цивілізації – гуманне ставлення людей до тварин. Прийняття у 2006 році Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» свідчить про якісне зрушення в громадській свідомості — проблема захисту тварин була визнана як соціально важлива. Цей Закон спрямований на охорону тварин від страждань та загибелі унаслідок жорстокого поводження. Він утверджує їх природні права, а також укріплює високу моральність української нації.

Проте, кількість безпритульних тварин в області зростає. Це призводить до погіршення санітарно-епідемічного і екологічного стану міст. Причина — відсутність матеріально-технічної бази та низький рівень інформаційно-пропагандистської роботи серед населення.

Тварини стали заручниками байдужості. Адже, розв’язуючи суспільні, економічні та комунальними проблемами, українське суспільство не придумало нічого іншого як відлов та фізичне знищення кудлатих безхатченків. Місць, для їх постійного утримання не існує. Таким чином, вони безконтрольно розмножуються та переносять інфекції.

Наразі необхідно встановити чіткий контроль за чисельністю безпритульних тварин. Слід вести облік та реєстрацію домашніх улюбленців. Вимагає налагодження робота служби пошуку тварин, що загубились. Всі ці заходи потребують фінансової підтримки.

Є така думка, що милосердя не може бути вибірковим: ти або здатен відчувати чужий біль, або ні. Тож нема різниці, яка істота страждає. Необхідно допомагати всім.

Перед тим, як жалітися на свою самотність, подумай, що відчуває покинуте цуценя або кошеня. Білі, чорні, сірі, плямисті –– вони різні та неповторні У наших руках їх життя. Це просто –– зігрій, нагодуй, захисти! І вони будуть вдячні тобі повік.


Валентина Седячко, голова комітету з питань екології та природних ресурсів Громадської ради при Чернігівській ОДА

Останні новини Чернігівщини

Як запікати гарбуз у духовці

Як запікати гарбуз у духовці 17:02

Когда хочется разнообразить привычное меню, на помощь приходят сезонные овощи. Запеченную тыкву можно подавать с зеленью в виде салата, с разными видами рассольного или мягкого сыра — как изысканную закуску, сделать с ней тосты или приготовить десерт.

Смачні рецепти вихідного дня: запечені яблука

Смачні рецепти вихідного дня: запечені яблука 16:51

Яблука смакують свіжі, а ще це чудова основа для десертів та смачних страв. Варто лише зробити кілька кроків і у вас готовий ароматний, корисний десерт. Тож давайте, приготуємо печені яблука на сніданок, на вечерю і на десерт.

Гороскоп на наступний тиждень 21-27 жовтня 16:22

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на тиждень з 21 по 27 жовтня 2019 року

20 жовтня - Міжнародний день кухаря і кулінара

20 жовтня - Міжнародний день кухаря і кулінара 09:23

Це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини