Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 12:09:58

Разом за життя

01.08.2014   07:32Агенцiя

До Всесвітнього дня бездомних тварин, що відзначається у цьому році 16 серпня, громадськість Чернігівщини спільно з органами влади оголосила місячник гуманного ставлення до бездомних братів наших менших.

Триватиме він з 16 липня по 16 серпня. Варто пам’ятати, що це – не святкова дата, а нагода привернути увагу до надважливої проблеми сучасного суспільства.

Вагомий критерій приналежності до європейської цивілізації – гуманне ставлення людей до тварин. Прийняття у 2006 році Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» свідчить про якісне зрушення в громадській свідомості — проблема захисту тварин була визнана як соціально важлива. Цей Закон спрямований на охорону тварин від страждань та загибелі унаслідок жорстокого поводження. Він утверджує їх природні права, а також укріплює високу моральність української нації.

Проте, кількість безпритульних тварин в області зростає. Це призводить до погіршення санітарно-епідемічного і екологічного стану міст. Причина — відсутність матеріально-технічної бази та низький рівень інформаційно-пропагандистської роботи серед населення.

Тварини стали заручниками байдужості. Адже, розв’язуючи суспільні, економічні та комунальними проблемами, українське суспільство не придумало нічого іншого як відлов та фізичне знищення кудлатих безхатченків. Місць, для їх постійного утримання не існує. Таким чином, вони безконтрольно розмножуються та переносять інфекції.

Наразі необхідно встановити чіткий контроль за чисельністю безпритульних тварин. Слід вести облік та реєстрацію домашніх улюбленців. Вимагає налагодження робота служби пошуку тварин, що загубились. Всі ці заходи потребують фінансової підтримки.

Є така думка, що милосердя не може бути вибірковим: ти або здатен відчувати чужий біль, або ні. Тож нема різниці, яка істота страждає. Необхідно допомагати всім.

Перед тим, як жалітися на свою самотність, подумай, що відчуває покинуте цуценя або кошеня. Білі, чорні, сірі, плямисті –– вони різні та неповторні У наших руках їх життя. Це просто –– зігрій, нагодуй, захисти! І вони будуть вдячні тобі повік.


Валентина Седячко, голова комітету з питань екології та природних ресурсів Громадської ради при Чернігівській ОДА

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС Чернігівщини 50 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС Чернігівщини 50 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:54

Упродовж минулого тижня з 6 по 13 липня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 182 чоловіка особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 12 липня до 8:00 13 липня 2020 року.

"Зелений" водень зі сміття: на Чернігівщині може з’явитися потужний завод з виробництва біопалива та енергії,- Андрій Прокопенко 09:38

Проблема накопичення сміття та відсутність його безпечної утилізації актуальна для всієї країни та потребує дій для вирішення.

Дорожники знову прибирали стихійне сміттєзвалище на Дніпровському

Дорожники знову прибирали стихійне сміттєзвалище на Дніпровському 09:20

І знову про Дніпровське... Рік за роком, не залежно від пори року... Узимку, навесні, улітку та восени спостерігаємо одну і ту ж картину на цьому зупинковому павільйоні на автомобільній дорозі Р-56 Чернігів-Пакуль-Славутич-КПП "Чорнобиль". Люди перетворюють місце для зупинки громадського транспорту у несанкціоноване сміттєзвалище.