Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 липня, 15:38:07

Нагляд за додержанням законності в бюджетній сфері: підсумки півріччя

31.07.2014   07:48

Упродовж поточного року органами прокуратури області виявлено непоодинокі факти протиправних дій при використанні субвенцій з державного бюджету, капітальному будівництві, реконструкції, ремонті об’єктів, закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти.

Зокрема, розпочато кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем посадових осіб, внаслідок дій яких чернігівське підприємство-забудовник неправомірно одержало понад 10 млн. гривень бюджетних коштів за квартири для інвалідів та «чорнобильців», які так і не добудовані.

У Новгород-Сіверському районі в рамках кримінального провадження розслідується факт завищення вартості будівельних робіт, що виконувались коштом бюджету, на 107 тис. гривень. У Козелецькому районі розпочато аналогічне провадження за фактом завищення вартості робіт на 35 тис. гривень.

Прокуратурою Ічнянського району попереджено незаконне витрачання 160 тис. гривень державних коштів внаслідок безпідставного нарахування дотації на приріст поголів’я великої рогатої худоби. У порушення нормативних вимог, приріст поголів’я худоби розраховувався не за наявним поголів’ям, а за середнім показником, що і призвело до переплати.

Під час досудового розслідування ці кошти підприємство повернуло. Кримінальне провадження завершене рішенням суду, який підтвердив вину посадових осіб.

Встановлено і ряд випадків порушень законодавства при здійсненні державних закупівель.

Серед іншого, в рамках кримінального провадження розслідується факт порушень у проведенні торгів і закупівлі за завищеною вартістю товарів на суму понад 100 тис. грн. одним з лікувально-профілактичних закладів обласного центру.

Загалом за результатами перевірок додержання бюджетного законодавства органами прокуратури Чернігівської області з початку року розпочато 14 кримінальних проваджень, з яких 6 вже направлено до суду.

Розглянуто із вжиттям заходів для усунення виявлених порушень 109 подань прокурорів. До відповідальності притягнуто 106 осіб, з яких 34 органів контролю.

Відшкодовано до бюджету 1,2 млн. грн. Попереджено незаконне використання майже 42 млн. грн.
 

Останні новини Чернігівщини

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії 13:23

Після роботи в постійних комісіях представники депутатського корпусу сьогодні зібрались на засідання президії обласної ради, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко.

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі  2021 року

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі 2021 року 13:11

Під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини проведено нараду, на якій підведено підсумки роботи органів прокуратури регіону у першому півріччі 2021 року, обговорено шляхи підвищення ефективності їх діяльності, визначено першочергові завдання на наступний період.

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку 12:58

28 липня Кабінет Міністрів погодив заміну на посаді керівника Чернігівської ОДА і провів співбесіду з потенційним кандидатом на посаду.