Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 10:28:24

Нагляд за додержанням законності в бюджетній сфері: підсумки півріччя

31.07.2014   07:48

Упродовж поточного року органами прокуратури області виявлено непоодинокі факти протиправних дій при використанні субвенцій з державного бюджету, капітальному будівництві, реконструкції, ремонті об’єктів, закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти.

Зокрема, розпочато кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем посадових осіб, внаслідок дій яких чернігівське підприємство-забудовник неправомірно одержало понад 10 млн. гривень бюджетних коштів за квартири для інвалідів та «чорнобильців», які так і не добудовані.

У Новгород-Сіверському районі в рамках кримінального провадження розслідується факт завищення вартості будівельних робіт, що виконувались коштом бюджету, на 107 тис. гривень. У Козелецькому районі розпочато аналогічне провадження за фактом завищення вартості робіт на 35 тис. гривень.

Прокуратурою Ічнянського району попереджено незаконне витрачання 160 тис. гривень державних коштів внаслідок безпідставного нарахування дотації на приріст поголів’я великої рогатої худоби. У порушення нормативних вимог, приріст поголів’я худоби розраховувався не за наявним поголів’ям, а за середнім показником, що і призвело до переплати.

Під час досудового розслідування ці кошти підприємство повернуло. Кримінальне провадження завершене рішенням суду, який підтвердив вину посадових осіб.

Встановлено і ряд випадків порушень законодавства при здійсненні державних закупівель.

Серед іншого, в рамках кримінального провадження розслідується факт порушень у проведенні торгів і закупівлі за завищеною вартістю товарів на суму понад 100 тис. грн. одним з лікувально-профілактичних закладів обласного центру.

Загалом за результатами перевірок додержання бюджетного законодавства органами прокуратури Чернігівської області з початку року розпочато 14 кримінальних проваджень, з яких 6 вже направлено до суду.

Розглянуто із вжиттям заходів для усунення виявлених порушень 109 подань прокурорів. До відповідальності притягнуто 106 осіб, з яких 34 органів контролю.

Відшкодовано до бюджету 1,2 млн. грн. Попереджено незаконне використання майже 42 млн. грн.
 

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.