Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 09:42:24

Нагляд за додержанням законності в бюджетній сфері: підсумки півріччя

31.07.2014   07:48

Упродовж поточного року органами прокуратури області виявлено непоодинокі факти протиправних дій при використанні субвенцій з державного бюджету, капітальному будівництві, реконструкції, ремонті об’єктів, закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти.

Зокрема, розпочато кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем посадових осіб, внаслідок дій яких чернігівське підприємство-забудовник неправомірно одержало понад 10 млн. гривень бюджетних коштів за квартири для інвалідів та «чорнобильців», які так і не добудовані.

У Новгород-Сіверському районі в рамках кримінального провадження розслідується факт завищення вартості будівельних робіт, що виконувались коштом бюджету, на 107 тис. гривень. У Козелецькому районі розпочато аналогічне провадження за фактом завищення вартості робіт на 35 тис. гривень.

Прокуратурою Ічнянського району попереджено незаконне витрачання 160 тис. гривень державних коштів внаслідок безпідставного нарахування дотації на приріст поголів’я великої рогатої худоби. У порушення нормативних вимог, приріст поголів’я худоби розраховувався не за наявним поголів’ям, а за середнім показником, що і призвело до переплати.

Під час досудового розслідування ці кошти підприємство повернуло. Кримінальне провадження завершене рішенням суду, який підтвердив вину посадових осіб.

Встановлено і ряд випадків порушень законодавства при здійсненні державних закупівель.

Серед іншого, в рамках кримінального провадження розслідується факт порушень у проведенні торгів і закупівлі за завищеною вартістю товарів на суму понад 100 тис. грн. одним з лікувально-профілактичних закладів обласного центру.

Загалом за результатами перевірок додержання бюджетного законодавства органами прокуратури Чернігівської області з початку року розпочато 14 кримінальних проваджень, з яких 6 вже направлено до суду.

Розглянуто із вжиттям заходів для усунення виявлених порушень 109 подань прокурорів. До відповідальності притягнуто 106 осіб, з яких 34 органів контролю.

Відшкодовано до бюджету 1,2 млн. грн. Попереджено незаконне використання майже 42 млн. грн.
 

Останні новини Чернігівщини

Владислав Атрошенко: від справедливого розподілу коштів держбюджету-2020 залежить розвиток Чернігова

Владислав Атрошенко: від справедливого розподілу коштів держбюджету-2020 залежить розвиток Чернігова 09:37

13 листопада Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко взяв участь у прес-брифінгу на тему: «Бюджет 2020 – це згортання децентралізації. Як вижити громадам?». Цей захід проводився Асоціацією міст України в Українському кризовому медіа-центрі.

Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад

Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад 09:04

Очільник Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів робочу зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 листопада до 8:00 14 листопада 2019 року.

Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети

Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети 08:34

Чернігівські фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик”, що на Херсонщині, провели випробування зенітних керованих ракет 9М83 та 9В55К(Р), що використовуються в зенітних ракетних комплексах С-300-В1 та С-300 ПС.

Даючи іншим – ти отримуєш вдвічі більше

Даючи іншим – ти отримуєш вдвічі більше 08:16

Біло-голубі кульки, яскраві хризантеми та звуки музики – атрибути свята, яке відбулося 12 листопада в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської районної ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини