Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 січня, 04:49:35

Приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня

04.07.2014   12:14Агенцiя

Питання тарифної політики, фінансово-економічного стану житлово-комунальних підприємств області та заходи щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня розглянули на нараді, яка відбулась 3 липня в облдержадміністрації.

У нараді взяли участь представники Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА, завідувач Сектору в Чернігівській області Державної інспекції України з контролю за цінами, спеціалісти фінансових та економічних служб житлово-комунальних підприємств області.

Питання перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги є досить непростим, оскільки по своїй суті є як економічним, так і соціально спрямованим. Процес підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги зачіпає інтереси не лише пересічних громадян, а й кожне підприємство галузі.

Основними причинами зростання тарифів є постійна зміна їх складових, що не залежить від господарської діяльності підприємств. У структурі операційних витрат житлово-комунальних підприємств переважають матеріальні витрати, що пов’язано з великою часткою витрат на електроенергію, паливо та інші енергоносії (так, у підприємств водопровідно-каналізаційного господарства це – 33,7 %, підприємств теплоенергетики – 75,4 %) та витрати на оплату праці, які становлять в середньому 30,5 % по підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства та близько 45,4 % по підприємствах, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

Незмінні протягом декількох років тарифи на житлово-комунальні послуги та дефіцит бюджетних коштів для відшкодування різниці між економічно обґрунтованими витратами та чинними тарифами спричинили у багатьох населених пунктах значне погіршення фінансово-економічного стану підприємств і, як наслідок, якості послуг та технічного стану насамперед цілісних майнових комплексів.

Постійно зростають збитки, дебіторська та кредиторська заборгованості підприємств.

Виходячи з цих умов, а також враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну рівня мінімальної заробітної плати, подорожчання робіт субпідрядних організацій, перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня є на сьогодні об’єктивною необхідністю.

На нараді спеціалісти КП «Чернігівводоканал» та КП «Новозаводське» Чернігівської міської ради поділилися професійним досвідом щодо підготовки розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат для формування тарифів, адже їх здійснення є складним процесом і вимагає ґрунтовних, професійних знань.

Департамент житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА планує започаткувати у серпні цього року цикл семінарів-навчань з питань формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги.


За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: 43 нових випадків, 5 летальних та 249 одужавших

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: 43 нових випадків, 5 летальних та 249 одужавших 19:01

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 20 січня в області зафіксовано 43 нових випадки COVID-19.

Студентам чернігівських вишів призначено академічну стипендію Кабінету Міністрів України

Студентам чернігівських вишів призначено академічну стипендію Кабінету Міністрів України 15:06

Троє чернігівських студентів потрапили до числа стипендіатів Кабінету Міністрів України.

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 12 пожеж, у вогні 2 особи загинули, 3 травмовано та одну врятовано

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 12 пожеж, у вогні 2 особи загинули, 3 травмовано та одну врятовано 12:03

За минулу добу вогнеборці підрозділів У ДСНС України у Чернігівській області 12 разів залучалися до ліквідації пожеж, 10 з яких виникли у житловому секторі громадян, 1 на транспорті та 1 інші.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівець з ознаками алкогольного сп’яніння керував автомобілем, який перебував у розшуку

Чернігівець з ознаками алкогольного сп’яніння керував автомобілем, який перебував у розшуку 11:23

Сьогодні вночі на проспекті Миру екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль ВАЗ-2101. Як з’ясувалося, за кермом перебував 25-річний чернігівець.