Приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня
Питання тарифної політики, фінансово-економічного стану житлово-комунальних підприємств області та заходи щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня розглянули на нараді, яка відбулась 3 липня в облдержадміністрації.
У нараді взяли участь представники Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА, завідувач Сектору в Чернігівській області Державної інспекції України з контролю за цінами, спеціалісти фінансових та економічних служб житлово-комунальних підприємств області.
Питання перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги є досить непростим, оскільки по своїй суті є як економічним, так і соціально спрямованим. Процес підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги зачіпає інтереси не лише пересічних громадян, а й кожне підприємство галузі.
Основними причинами зростання тарифів є постійна зміна їх складових, що не залежить від господарської діяльності підприємств. У структурі операційних витрат житлово-комунальних підприємств переважають матеріальні витрати, що пов’язано з великою часткою витрат на електроенергію, паливо та інші енергоносії (так, у підприємств водопровідно-каналізаційного господарства це – 33,7 %, підприємств теплоенергетики – 75,4 %) та витрати на оплату праці, які становлять в середньому 30,5 % по підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства та близько 45,4 % по підприємствах, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.
Незмінні протягом декількох років тарифи на житлово-комунальні послуги та дефіцит бюджетних коштів для відшкодування різниці між економічно обґрунтованими витратами та чинними тарифами спричинили у багатьох населених пунктах значне погіршення фінансово-економічного стану підприємств і, як наслідок, якості послуг та технічного стану насамперед цілісних майнових комплексів.
Постійно зростають збитки, дебіторська та кредиторська заборгованості підприємств.
Виходячи з цих умов, а також враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну рівня мінімальної заробітної плати, подорожчання робіт субпідрядних організацій, перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня є на сьогодні об’єктивною необхідністю.
На нараді спеціалісти КП «Чернігівводоканал» та КП «Новозаводське» Чернігівської міської ради поділилися професійним досвідом щодо підготовки розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат для формування тарифів, адже їх здійснення є складним процесом і вимагає ґрунтовних, професійних знань.
Департамент житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА планує започаткувати у серпні цього року цикл семінарів-навчань з питань формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги.
За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.