Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 18:16:33

Чернігівська "Свобода" перевірила використання української мови у місцевих закладах харчування

01.07.2014   14:07Агенцiя

28 червня 2014 року активісти Чернігівської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" до Дня Конституції України провели акцію "Мовний контроль".

Метою заходу було ознайомлення з дотриманням права україномовних клієнтів на гарантоване їм законом обслуговування державною мовою.

Націоналісти здійснювали перевірку за трьома критеріями: наявність вивіски українською мовою, наявність меню українською, а також фіксація мови спілкування працівників з україномовними клієнтами.

Свободівці підбили підсумок за фактом відвідання чотирьох закладів у центрі міста, зокрема "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі" та "Фальварек". Націоналісти зауважили серйозні проблеми у дотриманні права на обслуговування українською мовою. Вивіски були нібито українською мовою, адже вони однаково читаються українською і російською. Гірша ситуація з мовою спілкування працівників закладів із клієнтами, що звертаються до офіціянтів українською. Державною мовою працівники відповідали не відразу, переходячи з російської на українську в процесі спілкування. Найгірші справи з меню українською мовою – в жодному з чотирьох закладів воно іншомовне.

Після моніторингу закладів харчування, націоналісти написали скарги в книзі пропозицій про виявлені порушення.

"У світлі останніх подій мовне питання не втрачає своєї актуальности, а, навпаки, набуває нового значення. Події на сході – це наслідок відсутности адекватної гуманітарної політики. Адже 80% інформаційного простору фактично окуповано російською мовою. Тому акція "Мовний контроль" – це наш спротив русифікації міста. Аналогічні заходи будемо проводити й надалі", – зазначив свободівець Ігор Гавриленко.

Прес-служба Чернігівської обласної організації
ВО «Свобода»

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини