За останні півтора року на Чернігівщині засуджено 14 правоохоронців
Протягом 2013-2014 років окремі чернігівські «правоохоронці» брали хабарі, займалися шахрайством, крадіжками, наносили тілесні ушкодження, продавали наркотики, хуліганили та навіть гвалтували. Такі дані отримав Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.
26 червня, в Міжнародний день на підтримку жертв катувань, громадські активісти України звертаються до новообраного Президента України з вимогою провести незалежне, об’єктивне, ефективне та оперативне розслідування усіх порушень прав людини під час Євромайдану, а також створити незалежний механізм з розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями.
Як наголошує міжнародна правозахисна організація Amnesty International, якщо українська влада не проведе ефективне розслідування заяв про порушення прав людини зі стороні міліціонерів та не притягне до відповідальності винних у прозорій і неполітизованій манері, існує ризик того, що суспільну довіру буде знову підірвано, а атмосфера безкарності зміцниться, що призведе до подальших зловживань.
В той же час, в 2013 році та за 5 місяців 2014 року, до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 82 заяви щодо застосування працівниками правоохоронних органів насильства, катувань, приниження людської гідності, відомості про які було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Але в результаті майже жодного міліціонера в області за відповідними статтями кримінального кодексу засуджено не було.
За інформацією прокуратури області, у 2013 році розпочато судовий розгляд у 13 кримінальних провадженнях стосовно співробітників «силових структур», з них 12 – відносно працівників міліції, за 5 місяців 2014 року – ще відносно 5 правоохоронців.
За наслідками судових розглядів протягом 2013 та 5 місяців 2014 року на Чернігівщині до кримінальної відповідальності притягнуто 14 правоохоронців (з них – 13 міліціонерів).
Зокрема, серед працівників правоохоронних органів були засуджені за хабарництво, шахрайство, крадіжки, хуліганство, незаконний обіг наркотиків, згвалтування, зловживання та перевищення влади.
Правозахисники констатують, що «правоохоронців», які замість охорони права, своє перебування в лавах «державного озброєного органу виконавчої влади» використовують задля власного збагачення незаконним шляхом, на жаль, не меншає. Вочевидь, є сенс не тільки нарощувати показники з викриття злочинців-міліціонерів, а й змінювати ситуацію на системному рівні, аби таких значно вбавилося.
Віктор Тарасов
Останні новини Чернігівщини
В області майже півтори сотні людей обстежилися в межах програми «Скринінг здоров'я 40+» 12:27
З початку цього року в Україні стартувала національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та розладів ментального здоров'я «Скринінг здоров'я 40+». У Чернігівської області на сьогодні таке обстеження пройшли 144 людини, з яких 26 – медичні працівники.
Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07
Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».
У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59
Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:54
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22
День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression