Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 20:01:27

Чернігів потребує кольорів

12.06.2014   15:33Агенцiя

Розфарбовування жилих будинків і кварталів правильний шлях до змін у місті. Дизайн міста, його зовнішній вигляд суттєво впливають на сприйняття міста як гостями, так і показує патріотизм самих мешканців.

Світова практика нових підходів до дизайну міст показує, що там де в сірих кварталах з’являються кольори та художні образи, люди починають більше часу проводити на вулиці, спілкуватися між собою, в результаті чого покращується морально-психологічний фон району та зрештою зменшується рівень злочинності.

Подібні проекти вже реалізовуються і в українських містах. Так, в Одесі в минулому році за сприяння місцевої влади був реалізований конкурс «Новий образ улюбленого міста». Тоді для нанесення на стіни будинків було відібрано 10 найкращих робіт місцевих вуличних художників. До речі, контроль і всебічне сприяння при цьому надавала Одеська інспекція по контролю за благоустроєм.

Ще жителів Мелітополя запрошують взяти участь в акції, завдяки якій вулиці міста прикрасять яскраві картини. За інформацією прес-служби Мелітопольської міськради, 6 червня цього року стартувала акція «Світ краще, місто чистішим, люди добріші!». У ході акції планується розмістити на попередньо погоджених з міською владою об'єктах позитивні та життєстверджуючі зображення. Підсумки акції будуть підведені до Дня Мелітополя.

Європейці в свою чергу приділяють значну увагу зовнішньому вигляду своїх міст. Саме тому стільки туристів направляється в Барселону, Рим, Ліон, Брюссель та Париж. Вміння прикрасити місто перетворює навіть дуже захаращені стіни на предмети мистецтва.
Чернігів поки пасе задніх в цьому питанні. Хоча є у нас і Дільниця по контролю за благоустроєм і будинки, які можна і варто прикрасити. Нема поки лише бажання у керманичів міста займатись цим питанням. От і приходиться чернігівцям самоорганізовуватись і самостійно розфарбовувати свій Чернігів. В бюджеті розвитку Чернігова на 2014 рік на благоустрій міста заплановано 3,8 млн грн., а на реалізацію заходів щодо інвестиційного розвитку територій 5,4 млн.грн. В одну з цих статей точно можна вписати витрати на зміну зовнішнього вигляду окремих будинків, районів і в перспективі всього Чернігова – головне бажання творити, а не досиджувати термін, який чиновнику залишився на посаді.

Ну а в найближчій перспективі Чернігів зможе отримати нові кольори лише завдяки самоорганізації чернігівців, як, наприклад, молодь, яка за 10 тис.грн. змогла перефарбувати чернігівські переходи і не тільки.

Ігор Андрійченко

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.