Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 серпня, 03:55:25

Проти наркоманії - єдиним фронтом

30.05.2014   06:55

Одним з найважливіших напрямків діяльності органів внутрішніх справ України продовжує залишатися боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів. Це обумовлено тим, що поширення наркоманії становить загрозу для фізичного і морально-психологічного здоров'я нації та водночас є сприятливим середовищем для зростання злочинності.

Оцінити масштаби проблеми дозволять деякі цифри: на оперативно-профілактичних обліках в органах внутрішніх справ Чернігівської області сьогодні перебувають близько 4,5 тис. осіб, які скоїли протиправні діяння в сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Понад 1700 громадян поставлені на відповідний облік у медичних закладах області, тобто є хворими на наркоманію.

Окремо варто звернути увагу на рівень смертності серед цієї категорії громадян. Лише за минулий рік на Чернігівщині півтори сотні наркоманів пішли з життя. І це переважно молоді люди працездатного, найбільш активного віку. Рідко хто з них доживає до 30 років.

Як зазначив начальник УМВС генерал-майор міліції Олег Демченко: «Працівники міліції вживають максимальних зусиль для того, аби зменшити масштаби наркотичної загрози. Одним з ключових напрямків на цьому шляху є скорочення аж до повного знищення сировинної бази наркоманії. Для нашого аграрного регіону основними наркотичними засобами є ацетильований або екстракційний опій, а також марихуана. Сировина для їх виготовлення - відповідно, макова солома снодійного (опійного) маку та коноплі.

25 травня на Чернігівщині, як і в цілому в усій державі, стартував щорічний комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак-2014». Його метою є виявлення та ліквідація незаконних посівів наркомістких рослин (як маку, так і конопель), виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що культивують заборонені рослини. У проведенні операції задіяні співробітники усіх міліцейських підрозділів.

Хочу нагадати громадянам, які вирощують наркомісткі рослини та сподіваються залишитися безкарними: незаконне культивування маку чи конопель (в тому числі збереження самосійних рослин) підпадають під статті Кримінального (ст.310) та Адміністративного (ст.106) кодексів, залежно від кількості виявлених рослин»

Так, за виявлення на присадибній чи дачній ділянці:

До 100 рослин маку або до 10 конопель - адмінвідповідальність за ст. 106 КУпАП (штраф до 1360 гривень);

Від 100 до 500 рослин маку або від 10 до 50 конопель - кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (штраф до 850 гривень, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років);

Понад 500 рослин маку або понад 50 конопель - кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (від 3 до 7 років позбавлення волі).

Тож, в контексті операції «Мак-2014», міліція закликає жителів Чернігівської області: якщо вам відомо про місця, де ростуть наркомісткі рослини, або про осіб, які займаються їх культивацією, обов'язково повідомте про це за телефоном 102. Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати наркотичне зло і цим врятувати багато людських життів.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини