Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 10:11:23

Держсільгоспінспекція в Чернігівській області виявила порушення вимог земельного законодавства при наданні земельних ділянок у Ялівщині

27.05.2014   12:57Агенцiя

Державною інспекцією сільського господарства в Чернігівській області проведена перевірка дотримання вимог земельного законодавства Чернігівською міською радою при прийнятті рішень про надання дозволів на розроблення землевпорядної документації, її затвердження та передачу у власність земельних ділянок, які розташовані у м. Чернігові по вул. Жуковського, 6, площею 1,9816 га та знаходяться у межах регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

В ході перевірки встановлено, що рішенням 40 сесії 6 скликання Чернігівської міськради від 25 квітня 2014 року затверджено землевпорядну документацію та передано у власність вищезазначені земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Крім того встановлено, що відповідно до інформації, наданої Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, дані земельні ділянки розташовані у межах пам’яток археології місцевого значення, а саме: поселення «Ялівщина» (посад городища «Ялівщина») ІІ-І тис. до н.е., І пол. І тис. н.е., ІХ-ХІІІ ст., які взято на державний облік рішенням виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів № 75 від 19 лютого 1985 року «Про взяття на облік під державну охорону нововиявлених пам’ятників історії та культури, археології та архітектури»; та поселення «Ялівщина - 3» І тис. до н.е. – І пол. І тис. н.е., включеного наказом управління культури і туризму Чернігівської облдержадміністрації від 28 травня 2009 року № 87 до переліку об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Відповідно до ст. 53 Земельного кодексу України та ст. 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», земельні ділянки, на яких розташовані пам’ятки археології, визнаються землями історико-культурного призначення.

Відповідно до п. «г» ч. 4 ст. 84 Земельного кодексу України ч.ч. 2 і 5 ст. 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятки археології та земельні ділянки, на яких вони розташовані (землі історико-культурного призначення), є державною власністю і не підлягають передачі у приватну власність.

Будь-які документи щодо погодження передачі у власність земельних ділянок у м. Чернігові за адресою вул. Жуковського, 6 до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації не надходили.
Враховуючи, що рішення 40 сесії 6 скликання Чернігівської міськради від 25 квітня 2014 року в частині передачі у власність вищезазначених земельних ділянок прийнято в порушення п. «г» п. 4 ст. 84; ст. 118 Земельного кодексу України, матеріали перевірки передано до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.


В’ячеслав Смаль – начальник Управління контролю за використанням та охороною земель

 

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67 09:21

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України 09:27

13 квітня відбулося засідання Комісії «Осередки НОК» Національного олімпійського комітету України. Зустріч в онлайн-форматі пройшла під головуванням очільника Комісії Володимира Ковальова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:14

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини 09:03

13 квітня на нараду до облдержадміністрації були запрошені керівники ОТГ Чернігівського району.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: Ремонт дороги з Ніжина до Прилук завершать наприкінці травня 08:53

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.