Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 21:06:34

Рішення влади щодо земельних питань на контролі прокуратури області

27.05.2014   12:46

Органами прокуратури Чернігівської області систематично вивчаються рішення органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.

Зокрема з початку року ГУ Держземагенства в області та місцевими радами прийнято 600 розпорядчих актів щодо надання у власність та користування земель житлової та громадської забудови та майже тисячу — щодо земель сільськогосподарського призначення.

Як засвідчили прокурорські перевірки кожне п’яте таке рішення прийнято з порушеннями вимог земельного та іншого природоохоронного законодавства.
Наприклад, перевірками установлено численні факти зловживань високопосадовцями при розпорядженні землями державної власності в області.

Зокрема на підставі незаконних наказів начальника Головного управління Держземагентства у області упродовж минулого та поточного років у власність приватних осіб, переважно мешканців інших регіонів, передано понад 100 га земель, розташованих у найбільш привабливих місцях області поблизу річок Десна та Дніпро, у тому числі за рахунок земель лісового фонду.

Всім цим фактам надано принципову правову оцінку, в тому числі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом зловживань. Справи щодо повернення цих земель у державну власність перебувають у провадженні судів.

Загалом з початку року за результатами вжитих заходів прокурорського реагування попереджено незаконне надання земель площею 250 га вартістю 8 млн. грн. Ще 180 га землі вартістю 3 млн. грн. реально повернуто у державну та комунальну власність.
Крім того, на усунення виявлених порушень органами прокуратури області внесено понад 120 документів прокурорського реагування за наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 75 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.