Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 03:25:40

З початку року до прокуратури м. Чернігова надійшло більше 600 звернень громадян

17.05.2014   11:43Агенцiя

Щороку до прокуратури міста Чернігова надходить до трьох тисяч звернень з різних питань, і з початку 2014 року їх вже надійшло більше 600.

Найбільша кількість звернень стосується питань досудового розслідування. Також багато громадян звертаються за захистом своїх трудових і житлових прав, з питань земельних правовідносин, надання житлово-комунальних послуг. Нерідко причинами звернення до прокуратури є неналежне вирішення контролюючими органами й іншими відомствами звернень, що належать до їх компетенції.

Кожне звернення вирішується згідно законодавства.

Наприклад, у лютому цього року від жительки Чернігова надійшла скарга на бездіяльність міліції. Заявниця стверджувала, що невідомі особи зняли гроші з її карткового рахунку через касу банку, причому вже в вечірній час, після закриття відділення. Вона звернулась до дільничного, але той поставився до перевірки формально і належних дій не вчинив. Прокуратурою міста це звернення було перевірено і визнано обґрунтованим. За фактом крадіжки розпочате кримінальне провадження, а дільничного інспектора за поданням прокуратури притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З 43 цьогорічних випадків скасування прокуратурою міста постанов про закриття кримінальних проваджень частина — саме за зверненнями громадян.

Інша мешканка міста звернулась до прокуратури через те, що стала жертвою ДТП, але не могла добитися від його винуватця матеріальної компенсації. Вивчення цього випадку показало, що жінка за своїм станом не може захистити себе самостійно, а її законні інтереси дійсно порушено. В її інтересах прокурорами було підготовлено, заявлено та підтримано в суді позов про стягнення шкоди, завданої каліцтвом. Тепер за рішенням суду водій, який покалічив жінку, має регулярно сплачувати їй кошти в сумі, еквівалентній її втраті працездатності.

З початку року прокуратурою м. Чернігова в інтересах соціально незахищених громадян заявлено в суди 27 позовів на загальну суму понад 200 тисяч гривень. Завдяки обґрунтованості таких позовів та професійності прокурорів, що підтримують їх у судах, за цей же період 33 такі позови задоволено. Окрім того, в інтересах 30 чернігівців за їх зверненнями прокурорами цього року були подані до суду заяви про стягнення з роботодавців понад 200 тисяч гривень заборгованої заробітної плати. Судом вони задоволені, частина коштів за судовими наказами вже виплачена роботодавцями в добровільному порядку або стягнута виконавчою службою.

Колективному зверненню мешканців будинку по вул. Рокосовського, 14 передували їх скарги в контролюючі органи, які порушень не виявили. Між тим, на думку заявників, їх будинок зазнає пошкоджень від ремонтно-будівельних робіт, які ведуться в прилеглому магазині. Аби розставити крапки над «і» у тривалому конфлікті між мешканцями і будівельниками, розпочато кримінальне провадження, в якому призначено будівельну експертизу.

За заявами і скаргами громадян та юридичних осіб прокуратурою міста щороку проводиться кілька десятків перевірок, наслідком яких є внесення документів прокурорського реагування, усунення порушень законодавства та притягнення винних осіб до різних видів відповідальності.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19 18:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 листопада в області зафіксовано 197 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Чернігівському районі (в тому числі 18 — у Чернігові), 70 — у Ніжинському, 29 — у Корюківському, 16 — у Новгород-Сіверському районі та 1 — у Прилуцькому. 59 захворілих госпіталізовані.

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 15:58

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

 У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання

У Сновській центральній лікарні з’явилося сучасне офтальмологічне обладнання 15:44

Офтальмолог у Сновській центральній лікарні відтепер обстежує жителів громади за допомогою сучасного офтальмологічного обладнання. Така інформація з’явилася на сайті Сновської міської ради.