Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 січня, 02:49:30

Відзначення краєзнавцями Чернігівщини пам’яті про війну у переддень дня Перемоги

08.05.2014   08:22Агенцiя

6 травня у великому залі Чернігівської райдержадміністрації Чернігівської області відбулася районна краєзнавча конференція за участю, місцевих краєзнавців, вчителів історії і бібліотекарів району й керівництва району.

У заході взяли участь голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор інституту історії, етнології та правознавства Чернігівського національного педагогічного університету, професор Олександр Коваленко та науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець.

Конференція була присвячена 69-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні. Учасники розглянули різноманітні аспекти перебігу воєнних дій та життя людей в окупації та після визволення від нацистських загарбників на теренах Чернігівського району в 1941—1945 років. Особливу увагу було приділено уточненню списків загиблих земляків на фронтах, збору інформації про маловідомі поховання воїнів.

На конференції виступив науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець, який ознайомив присутніх з методичними матеріалами Українського інституту національної пам’яті щодо відзначення Дня Перемоги. Він звернув увагу на необхідність відмовитися від радянського формату відзначення Дня Перемоги. Насамперед зосередитися на допомозі живим ветеранам та вшануванні пам’яті загиблих.

Також було зроблено наголос на своєчасності запровадження європейської традиції носіння відзнак у формі червоних маків зі салоганом «Ніколи знову». Представник УІНП підкреслив, що це виявив нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Червоний мак – символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.


Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

 Власна справа, народжена з мрії та досвіду…

Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08

Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.

Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06

Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.

Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36

За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.

У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34

Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини