Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 01:05:16

Хронічні захворювання на Чернігівщині. ДОВІДКА

25.04.2014   08:48

З метою отримання інформації щодо рівня захворюваності населення було проведено щорічне вибіркове опитування 10,6 тис. домогосподарств України, у тому числі 294 домогосподарств Чернігівської області, які приймали участь у вибірковому обстеженні умов їх життя протягом 2013 року.

Про наявність хронічних захворювань або проблем зі здоров’ям повідомили 43,6% жителів області (в Україні – 35%).

Найпоширенішими були названі гіпертонія (41,3% всього населення, яке має хронічні хвороби) та серцеві захворювання (29,2%). Кожна п’ята особа хворіла на артроз та артрит (у т.ч. ревматоїдний), кожна шоста – на остеохондроз, кожна тринадцята – на хронічний бронхіт, емфізему легенів, виразку шлунка або 12-палої кишки, холецистит, холангіт, цироз печінки.

Про мігрень або частий головний біль повідомили 4,4% населення, діабет – 4%, катаракту, алергію (за виключенням алергічної астми) – 3%, інсульт – 2,6%. На астму неалергічну та хронічні травми чи інші наслідки дії зовнішніх причин, злоякісні пухлини, хронічну тривогу або депресію, остеопороз хворіли по одному відсотку осіб.

У країнах Європейського Союзу майже третина опитаних мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільша кількість таких осіб у Фінляндії, Естонії, а найменша у Болгарії, Румунії та Люксембурзі.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.