Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 21:17:05

Марш парків на Чернігівщині

19.04.2014   09:48Агенцiя

Вперше Дні заповідників і національних парків були організовані в 1996 році за ініціативою Центру охорони дикої природи (ЦОДП). Вони отримали назву «Марш парків».

Марш парків – міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. ЦОДП виступає організатором та координатором проведення «Маршу парків».

Щорічно в «Марші парків» беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій України та СНД співпрацюють з ЦОДП як організатори місцевих маршів.

На території Чернігівської області природно-заповідний фонд складає 8 категорій об’єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, частина національного природного парку «Залісся», регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський», 443 заказники, 137 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки: «Тростянець» загальнодержавного та «Прилуцький» - місцевого значення, Менський зоопарк (єдиний в Україні в сільській місцевості).

Рішенням Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року було створено у м. Чернігові регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», площею 168,7 га.

Міністерством екології та природних ресурсів України було погоджене клопотання Асоціації природоохоронних територій України від 25.11.2013 року про створення у межах Ніжинського району Чернігівської області регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», орієнтовною площею близько 16 тис. га.

Збільшення природно-заповідних територій свідчить про зростаючу роль заповідників у сучасному суспільстві, про надзвичайну важливість роботи щодо їх збереження і розвитку. Втім, на території нашої області є й багато інших місць із таким високим статусом (заповідники, заказники тощо). Вони – надбання нашого народу, золотий фонд держави, який утверджує її в цивілізованому світі. Кожний з нас має докласти всіх зусиль, щоб зберегти природну красу для нащадків.

Невтомним же працівникам природних скарбниць області бажаємо подальших здобутків у шляхетній справі виховання високої духовної культури населення і розбудови чарівних природних куточків Чернігівської області.

Ірина Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.