Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 22:11:42

Понад 3 тисячі мешканців Чернігівщини вчасно не отримали заробітну плату

17.04.2014   18:19

В прокуратурі області відбулася міжвідомча нарада на якій обговорено шляхи подолання заборгованості з виплати заробітної плати, у який взяли участь керівники органів влади, місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів, а також підприємств — найбільших боржників.

Як зазначив заступник прокурора області Олександр Ясь, одним із нагальних питань і для нашої області залишається своєчасність виплати заробітної плати громадянам.
Заборгованість з виплати заробітної плати на 01.04.2014 становила 20 млн. грн. (01.01.2014 – 16,4), економічно активні підприємства заборгували 13 млн. грн. Вчасно не отримали заробітну плату понад 3 тис. працівників на 42 економічно активних підприємствах. Серед економічно активних найбільшу частку боргів мають підприємства будівництва – 5,5 млн. грн. (42,7%), підприємства промисловості – 4,1 млн. грн. (31,3%).

В 13 районах області заборгованість з виплати заробітної плати відсутня. Найбільші борги на підприємствах міст Чернігова (11 млн. грн.), Прилуки (1,7 млн. грн.), Ніжина (5,8 млн. грн.).

Значна заборгованість – 681 тис. грн., борги 5 підприємств, що призупинили свою діяльність.

Незважаючи на те, що контроль та державний нагляд за додержанням законодавства про працю на підприємствах, установах та організаціях здійснюється територіальною Державною інспекцією з питань праці, діяльність вказаного органу потребує активізації.
Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування також не приділяють належної уваги контролю за своєчасністю і повнотою виплати заробітної плати. Не в повному обсязі своїх можливостей та службових обов’язків, здійснюють контроль за додержанням законодавства про оплату праці та прихованих трудових відносин органи податкової служби.

Потребує активізації стан виконання судових рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі. Не виконаними залишаються виконавчі документи на суму понад 5 млн.грн.

Учасники наради розробили низку додаткових спільних заходів, направлених стабілізацію ситуації у сфері оплати праці та зниження рівня заборгованості серед економічно активних підприємств. Керівників підприємств та контролюючих органів попереджено про персональну відповідальність за невиконання законодавства про оплату праці.
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ