Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 17:53:24

До Всесвітнього дня здоров’я. СТАТИСТИКА

07.04.2014   07:52

Здоров’я населення – найцінніше багатство нації, збереження і зміцнення якого потребують щоденної уваги й турботи як суспільства та держави, так і кожної людини.

За даними Обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, у 2013 р. в медичних закладах області, що підпорядковані Міністерству охорони здоров’я України, зареєстровано 744,8 тис. випадків захворювань з уперше в житті встановленим діагнозом. Рівень захворюваності становив 70 тис. випадків у розрахунку на 100 тис. населення (у 2012 р. – 69,4 тис.). 

Захворюваність серед жінок була вищою, ніж серед чоловіків. На кожні 100 тис. жінок вона становила 71,9 тис. випадків, у той час, як із 100 тис. чоловіків хворіли 67,8 тис.

Найбільш розповсюдженими були хвороби органів дихання, захворюваність на які становила 33,9 тис. випадків на 100 тис. населення; травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин – 5,6 тис.; хвороби системи кровообігу – 4,6 тис.; шкіри та підшкірної клітковини, сечостатевої системи, ока та його придаткового апарату – 3,6 тис. випадків по кожному класу захворювань; кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 3,4 тис.

Серед хвороб органів дихання найбільш поширеними були гострі інфекції верхніх дихальних шляхів та грип. У минулому році захворюваність на них становила 19,3 тис. випадків на 100 тис. населення.

Серед інфекційних хвороб одне з провідних місць за рівнем соціальної небезпеки займає туберкульоз. У 2013 р. в області діагноз активного туберкульозу вперше в житті встановлено 783 хворим. Захворюваність на цю небезпечну хворобу становила 73,6 випадка в розрахунку на 100 тис. населення і в порівнянні з 2012 р. (62,8 випадка) зросла.

Особливе занепокоєння продовжує викликати стрімке розповсюдження СНІДу. За минулий рік під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом було взято 510 ВІЛ-інфікованих осіб (незалежно від стадії захворювання), серед них у 194 – виявлена хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту людини. Захворюваність на ВІЛ та СНІД становила, відповідно, 47,9 та 18,2 випадка на 100 тис. населення.

На кінець 2013 р. під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров'я області перебували 913,9 тис. хворих.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.