Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 18:05:47

Прокуратура Чернігівщини вимагає від контролюючих органів змінити підходи в роботі

03.04.2014   07:38

— Бездіяльність контролюючих органів щодо виконання ними покладених обов’язків стане предметом посиленої уваги прокуратури. Ми не виключаємо, що в діях чи бездіяльності посадових осіб органів контролю можуть бути ознаки кримінально-карних діянь, зокрема халатності. І усім цим негативним явищам буде надано відповідну правову оцінку, — наголосив прокурор Чернігівської області Володимир Стеценко під час розширеного засідання колегії прокуратури області.

Наприклад, як засвідчили результати роботи органів прокуратури області, Держекоінспекцією в області та управлінням Чернігіврибохорони передбачені законом функції здійснюються неефективно.

В результаті прокурорами пред’явлено до суду 60 позовів на суму понад 4 млн. грн. Практично всю суму охоплено однією позовною заявою, в усіх інших випадках сума не перевищувала 3 тис. грн.

У той же час Держекоінспекція в області відзвітувалася перед відповідним міністерством про проведення близько 2 тис. перевірок та встановлення збитків на суму більше 19 млн. грн.

Із виявлених 16 млн. грн. збитків, нарахованих у галузі охорони та використання водних ресурсів, підставними для пред’явлення позовів прокурорами визнано лише 3 матеріали на суму 4 млн. грн.
Разом з тим, із-за пасивної позиції представника контролюючого органу в суді доведення вини відповідача повністю лягло на прокурора.

Так, у справі за позовом прокурора до ПАТ «Бобровицький молокозавод» про стягнення збитків на суму 4 млн. грн. представник екології взагалі відмовився підтримувати позовні вимоги, не дивлячись на те, що вони повністю ґрунтувалися на матеріалах перевірки саме цього органу.

Вказані дії негативно позначилися на результатах судового розгляду справи у суді першої інстанції та слугували відмові у задоволенні позову. Прокуратурою області внесено апеляційну скаргу, яка задоволена.
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини