Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 09:06:00

Прокуратура Чернігівщини вимагає від контролюючих органів змінити підходи в роботі

03.04.2014   07:38

— Бездіяльність контролюючих органів щодо виконання ними покладених обов’язків стане предметом посиленої уваги прокуратури. Ми не виключаємо, що в діях чи бездіяльності посадових осіб органів контролю можуть бути ознаки кримінально-карних діянь, зокрема халатності. І усім цим негативним явищам буде надано відповідну правову оцінку, — наголосив прокурор Чернігівської області Володимир Стеценко під час розширеного засідання колегії прокуратури області.

Наприклад, як засвідчили результати роботи органів прокуратури області, Держекоінспекцією в області та управлінням Чернігіврибохорони передбачені законом функції здійснюються неефективно.

В результаті прокурорами пред’явлено до суду 60 позовів на суму понад 4 млн. грн. Практично всю суму охоплено однією позовною заявою, в усіх інших випадках сума не перевищувала 3 тис. грн.

У той же час Держекоінспекція в області відзвітувалася перед відповідним міністерством про проведення близько 2 тис. перевірок та встановлення збитків на суму більше 19 млн. грн.

Із виявлених 16 млн. грн. збитків, нарахованих у галузі охорони та використання водних ресурсів, підставними для пред’явлення позовів прокурорами визнано лише 3 матеріали на суму 4 млн. грн.
Разом з тим, із-за пасивної позиції представника контролюючого органу в суді доведення вини відповідача повністю лягло на прокурора.

Так, у справі за позовом прокурора до ПАТ «Бобровицький молокозавод» про стягнення збитків на суму 4 млн. грн. представник екології взагалі відмовився підтримувати позовні вимоги, не дивлячись на те, що вони повністю ґрунтувалися на матеріалах перевірки саме цього органу.

Вказані дії негативно позначилися на результатах судового розгляду справи у суді першої інстанції та слугували відмові у задоволенні позову. Прокуратурою області внесено апеляційну скаргу, яка задоволена.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 26 вересня по 8:00 27 вересня 2021 року

27 вересня - який сьогодні день?

27 вересня - який сьогодні день? 07:52

27 вересня-270-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 95 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 14 вересня Юліанського календаря.

12 романтичних фільмів, які варто переглянути цієї осені 17:08

Дивитися романтичні фільми — це як доторкнутися до світлих почуттів через екран.

Смачні рецепти вихідного дня: хачапурі по-мегрельськи 16:59

Перлина грузинської кухні — хачапурі по-мегрельськи. Ситний корж з апетитною рум’яною скоринкою та сиром всередині стане повноцінним сніданком або вечерею.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини