Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 20:55:13

У Чернігові "прихватизовану" квартиру мають повернути банку

02.04.2014   13:30

Прокуратурою міста Чернігова доведено в суді право державного банку на заставне майно, яке було незаконно відчужено, і розпочато кримінальне провадження щодо причетних до цього відчуження осіб.

Ще у 2011 році мешканка Чернігова не змогла розрахуватись за кредитом, і в рахунок погашення заборгованості стягнення було звернуто на предмет іпотеки — майнові права на двокімнатну квартиру в новобудові. Але виконати це виявилось неможливим. Забудовник, попри знаходження відомостей про квартиру в реєстрі обтяжень, якимось чином одержав на себе щодо неї свідоцтво про право власності та в той же день перепродав квартиру іншій особі. Більше того, помешкання вже об’єднане з сусідньою квартиро і навіть офіційно змінено його номер. 

Відтоді спір щодо боргу і квартири неодноразово розглядався в судах. У зв’язку з тим, що банк-кредитор є державним, участь у судових розглядах бере прокурор, який захищає державні інтереси. На підставі норм законодавства прокурор доводив, що незаконне рішення міськвиконкому про передачу даної квартири в приватну власність і укладений на цій підставі договір купівлі-продажу мають бути скасовані. Квартирою, яка була предметом застави в договорі між позичальником і банком, має бути віддано борг позичальника. У той же час, забудовник і новий набувач житла всіляко намагались юридично обґрунтувати неправильність цих вимог і неможливість їх виконання. Але врешті-решт, нещодавно, Апеляційний суд Чернігівської області прийняв рішення, яким вимоги банку та прокуратури визнав законними.

Вочевидь, виконання цього рішення не буде простим, бо зачіпаються інтереси нового власника квартири. Але, якщо він є добросовісним набувачем, якого ввели в оману — може заявити про свої претензії до недобросовісного продавця і змусити його відшкодувати витрати.

Підстави для цього є. При перевірці законності набуття у власність заставленої банку квартири прокурори виявили в діях службових осіб компанії-забудовника ознаки складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Віднесення наслідків до тяжких пов’язане з розміром суми, на яку спричинено шкоду державним інтересам: понад мільйон гривень. На даний час триває досудове розслідування.


Прес-служба прокуратури м. Чернігова

 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини