Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 14:43:13

У Чернігові "прихватизовану" квартиру мають повернути банку

02.04.2014   13:30

Прокуратурою міста Чернігова доведено в суді право державного банку на заставне майно, яке було незаконно відчужено, і розпочато кримінальне провадження щодо причетних до цього відчуження осіб.

Ще у 2011 році мешканка Чернігова не змогла розрахуватись за кредитом, і в рахунок погашення заборгованості стягнення було звернуто на предмет іпотеки — майнові права на двокімнатну квартиру в новобудові. Але виконати це виявилось неможливим. Забудовник, попри знаходження відомостей про квартиру в реєстрі обтяжень, якимось чином одержав на себе щодо неї свідоцтво про право власності та в той же день перепродав квартиру іншій особі. Більше того, помешкання вже об’єднане з сусідньою квартиро і навіть офіційно змінено його номер. 

Відтоді спір щодо боргу і квартири неодноразово розглядався в судах. У зв’язку з тим, що банк-кредитор є державним, участь у судових розглядах бере прокурор, який захищає державні інтереси. На підставі норм законодавства прокурор доводив, що незаконне рішення міськвиконкому про передачу даної квартири в приватну власність і укладений на цій підставі договір купівлі-продажу мають бути скасовані. Квартирою, яка була предметом застави в договорі між позичальником і банком, має бути віддано борг позичальника. У той же час, забудовник і новий набувач житла всіляко намагались юридично обґрунтувати неправильність цих вимог і неможливість їх виконання. Але врешті-решт, нещодавно, Апеляційний суд Чернігівської області прийняв рішення, яким вимоги банку та прокуратури визнав законними.

Вочевидь, виконання цього рішення не буде простим, бо зачіпаються інтереси нового власника квартири. Але, якщо він є добросовісним набувачем, якого ввели в оману — може заявити про свої претензії до недобросовісного продавця і змусити його відшкодувати витрати.

Підстави для цього є. При перевірці законності набуття у власність заставленої банку квартири прокурори виявили в діях службових осіб компанії-забудовника ознаки складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Віднесення наслідків до тяжких пов’язане з розміром суми, на яку спричинено шкоду державним інтересам: понад мільйон гривень. На даний час триває досудове розслідування.


Прес-служба прокуратури м. Чернігова

 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:45

23 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

У Чернігові створені дві патронатні родини

У Чернігові створені дві патронатні родини 10:34

Чернігівці, які відчувають внутрішню потребу і спроможність стати патронатними батьками-вихователями для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть запропонувати свої кандидатури та реалізуватися в такій діяльності. Про це розповіла заступниця начальника міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Людмила Мазур.

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді

Раїса Піскун - бронзова призерка Чемпіонату Європи-2020 з боксу серед молоді 10:24

Збірна України завоювала на чемпіонаті Європи 2020 з боксу серед молоді 15 нагород. 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових медалей.

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19

На Чернігівщині розгорнуто 1237 ліжко-місць для госпіталізації хворих на COVID-19 10:09

З них 42,4% забезпечені подачею кисню - на 196 ліжок йде централізована подача, крім того, в розпорядженні лікарень є 319 кисневих концентраторів.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:42

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини