Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 05:14:12

Безпечніше запах тухлих яєць, ніж його відсутність

26.03.2014   10:28Агенцiя

Прийшла весна – пора початку різноманітних господарських робіт.

В особистому домогосподарстві часто виникає потреба в очищенні вигрібних ям, проведенні робіт на каналізаційних мережах тощо. Але не кожен господар знає, що ця робота пов’язана з низкою небезпек. Однією з них є можливість отруєння сірководнем.

Сірководень (H2S) – безбарвний газ, токсичність якого значно більша, ніж у синильної кислоти. Сірководень знайомий нам за поширеним природним запахом тухлих яєць.

Однак небезпечним є не запах, а, навпаки, його відсутність. Адже при концентраціях близьких до смертельних, сірководень діє на людину так, що вона перестає відчувати його запах. Жоден, хто отруївся сірководнем, не відчував запаху тухлих яєць, а навпаки – приємний запах. Особливо треба бути уважним при роботах у вигрібних ямах та каналізаційних колодязях, де імовірність накопичення цього підступного отруйника максимальна. Опускаючись у вигрібну яму людина не відчуває жодного попереджувального запаху, що віщував би трагедію.

Сірководень також специфічно діє на зір. Крім подразнення очей він викликає світо боязкість, що може бути попередженням про його наявність. Цікавим є той факт, що люди у стадії сп’яніння за наявності сірководню тимчасово сліпнуть.

Найкращим індивідуальними засобами захисту від сірководню є промислові: ізолюючий протигаз, а в побуті, на крайній випадок, респіратор марки РПГ-67КД, захисний прогумований костюм, резинові чоботи, рукавиці (сірководень проникає і крізь шкіру).
При відсутності промислових засобів захисту органів дихання можна тимчасово захиститися ватно-марлевою пов’язкою, змоченою розчином перекису водню, розведеним слабким розчином соди.

Сірководень важчий за повітря, тому рятуватись треба на підвищених ділянках місцевості, що добре продуваються вітром. Для осадження газу використовують розпилену воду, а нейтралізують за допомогою розчинів лугу, вапна чи соди.

Сірководень легко спалахує та здатен утворювати вибухові суміші з повітрям. При гасінні пожеж ефективними засобами є дрібно розпилена вода та повітряно-механічна піна.

Звертаючись до тих, хто займається роботами у каналізаційних колодязях та вигрібних ямах, хочемо нагадати, що сірководень – небезпечний газ! Отже, будьте уважними та обережними!

Микола Медвідь
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Чернігівської області   

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).