Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 20:19:31

Про перспективи чернігівських ЗМІ. ВІДЕО

25.03.2014   12:25Агенцiя

Про створення громадських телебачення і радіо на основі теперішніх державних та про роздержавлення преси йшла мова на засіданні круглого столу за участю журналістів провідних мас-медіа Чернігова.

Поки на рівні столиці на цю тему йдуть суперечки – тим часом у журналістській спільноті вже назрівають досить чіткі уявлення, як все це зробити.

Реформування державних телебачення і радіо у громадські та виведення органів влади з переліку засновників місцевої преси – все це обов’язкове для здорового суспільства і це тільки питання часу й зусиль. Чернігівські журналісти в принципі дійшли у цьому питанні згоди, зібравшись для аналізу проблеми за круглим столом.

Виникає кілька проблем, найбільша з них – зміна системи фінансування: як редакції зможуть заробляти на себе й розвиватися? Слід вдосконалити й шляхи висвітлення діяльності влади в ЗМІ.

Є кілька основоположних законодавчих норм, які треба вдосконалити: закон про суспільне телебачення і радіо, про роздержавлення друкованих ЗМІ та про право місцевих органів влади розпоряджатися ресурсами (наприклад, частотами для теле- і радіомовлення). Усе це прив’язано до реформування системи державного управління і бюджетоутворення.

Тобто коли бюджети почнуть формуватися, як кажуть, «знизу» — більша частина грошей залишатиметься на місцях – тоді громади зможуть зокрема і утримувати такі ЗМІ, які їм дійсно потрібні.

ОДТРК "Сівер-центр"

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.