З початку року в області зафіксовано чотири факти торгівлі людьми
Торгівля людьми, примусова проституція останніми роками набули особливого поширення як вид незаконного бізнесу, який, за даними ООН, посідає третє місце по прибутковості після торгівлі зброєю і наркотиками.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не робить різниці між країнами. Практично всюди є факти продажу жінок, дівчат та хлопців для сексуальної експлуатації, дітей з метою незаконного усиновлення, нещадна насильницька трудова експлуатація.
З початку року в області зафіксовано 4 факти торгівлі людьми (2 – пов’язані із трудовою експлуатацією, 2 — із сексуальною), торік загальна кількість подібних злочинів сягнула 28 випадків.
Прикладом такого кримінального правопорушення є дії громадянки, яка розмістила оголошення на стендах і стовпах в Коропському та Сосницькому районах про виїзд на роботу до Російської Федерації. Обіцяли роботу по збору яблук, з нормальними умовами проживання і з оплатою 1000 дол. на місяць. Насправді ж після перетину кордону у потерпілих забрали паспорти та змусили працювати, не забезпечивши елементарних умов проживання. Люди, які стали жертвами трудової експлуатації від тяжких умов праці самостійно тікали та незаконно перетинали кордон.
За цим фактом було порушено кримінальну справу, суд визначив покарання організаторці у виді позбавлення волі строком на 5 років і 2 місяці.
Особи, які стали жертвами торгівлі людьми, можуть звертатись за допомогою до управлінь сім’ї та молоді облдержадміністрації, в управління праці та соціального захисту населення, в центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де їм готові надати різні послуги від правового захисту до психологічної підтримки та адаптації до нормального життя.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).