Переваги лікарського рецепту, виписаного на основі міжнародної непатентованої назви
Що таке – рецепт на основі діючої речовини? (Інакше – рецепт, виписаний на основі міжнародної непатентованої назви).

Лікарі зобов’язані виписувати рецепти на основі діючої речовини (синонім – «міжнародної непатентованої назви»). Вони не повинні вказувати торгову марку ліків.
За інформацією Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області рецепт, виписаний на основі діючої речовини, дає пацієнту можливість самому вибрати в аптеці той лікарський препарат, що найбільш підходить йому по ціні, з тих, що мають одну й ту саму діючу речовину.
Якість усіх ліків, що продаються в аптеках України, ретельно перевірено та контролюється державою на всіх етапах їх обігу.
В окремих випадках лікар може виписати рецепт за торгівельною назвою конкретного препарату, якщо це необхідно пацієнту за медичними показаннями. В такому випадку у пацієнта немає вибору, і він змушений купувати саме той препарат, який вказаний в рецепті.
Ціни ліків, що містять одну й ту саму діючу речовину, можуть відрізнятися у кілька разів! Різниця залежить від виробника і, зокрема, від витрат на промоцію, тобто рекламу препарату.
Вибираючи найбільш дешевий препарат з однією й тою самою діючою речовиною, ви можете суттєво зекономити!
Запитуйте у лікаря рецепт на основі діючої речовини, а в аптекаря – найбільш вигідний лікарський препарат!
Як самостійно знайти торгівельні назви препаратів, які відповідають діючій речовині у виписаному Вам лікарем рецепті?
Для цього можна скористатися: Державним реєстром лікарських засобів України www.drlz.kiev.ua
Державна служба з лікарських засобів у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).
“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45
Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.
Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39
На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.
Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).