Регіональна акція “Жінки, знайте свої права!” стартувала в Чернігові
Її мета – інформувати громадськість про соціально-економічні права жінок, зменшити кількість порушень у цій сфері. Акція триватиме до 6 березня (з нагоди Міжнародного жіночого дня)
Її організатори: Департамент сім’ї, молоді та спорту ОДА, обласна організація Спілки жінок України, Чернігівській інститут історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ та Навчально-методичний центр профспілок.
Акція розпочалася з круглого столу “Комплексний підхід до розв’язання проблем захисту соціальних та економічних прав жінок”, в якому взяли участь представники державних установ, чернігівські науковці та студенти, лідери громадських організацій, юристи. За результатами опитування Інституту Горшеніна, майже 60% українців вважають, що в нашій країні жінкам складніше зробити кар’єру, ніж чоловікам. У Чернігівській області середня зарплатня жінок на 15% нижча, ніж у чоловіків. Переважно жінки не знають, які додаткові пільги гарантовані їм законодавством та як їх відстоювати.
При обласній організації Спілки жінок України працює роботу телефонних “гарячих ліній”, де можна отримати безкоштовну та кваліфіковану консультацію. Цією послугою вже скористалися сотні мешканців області. Працюючі жінки скаржаться, що роботодавці не надають додаткових 10-денних відпусток матерям з двома дітьми, звільняють жінок з роботи під час відпустки по догляду за дитиною, скорочують самотніх матерів з дитиною до 14 років, порушують строки виплати заробітної плати, примушують працювати понад 8 годин на день без оплати тощо. Нещодавно на “гарячу лінію” звернулася молода мама Н., яка працює на приватному підприємстві. Директор відмовляє їй в отриманні додаткової оплачуваної відпустки (10 днів), яка передбачена для одиноких матерів. Працюючі жінки-матері найбільш вразливі, особливо якщо мама ще самотужки виховує дітей.
– Захист інтересів працюючих жінок неможливий без достатнього рівня їх інформованості про свої права, активної діяльності профспілок і жіночих організацій у регіоні, просування ґендерної рівності у трудових відносинах, – вважає Ірина Дорожкіна. – Лютий-березень – традиційний час щорічної кампанії по укладенню та переукладенню колективних договорів на підприємствах, в установах і організаціях. Треба визнати, зазвичай у колдоговрах про права працюючих жінок, матерів або зовсім не згадується, або формально повторюються мінімальні законодавчі гарантії.
Радник голови облдержадміністрації з гендерних питань Лариса Юда, зокрема, зауважує: “Я б хотіла наголосити на словах французького соціаліста-утопіста, що соціальний стан жінок є мірилом суспільного прогресу. Я думаю, нам треба не тільки засвоювати певні уроки історії, а діяти таким чином, щоб права жінки у нас були не тільки інструментом для реалізації державної політки, а щоб це були реальні права. Щоб влада на різних рівнях на перше місце ставила питання соціально-рольового статусу жінки, соціально-рольового статусу чоловіка, і дійсно тільки за цих обставин ми будемо мати гармонійне суспільство”.
Вікторія Сидорова
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.