Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 10:30:47

В 2013 році закінчено досудове розслідування та направлено до суду 33 корупційні кримінальні правопорушення

07.02.2014   09:07

Боротьба з корупцією - один з пріоритетів роботи міліції Чернігівщини

Відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України «Про першочергові заходи з реалізації Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України боротьба з корупцією є пріоритетним напрямком діяльності міліції.

Зважаючи на це міліцією Чернігівщини спільно з іншими правоохоронними органами проводиться системна робота, спрямована на виявлення фактів корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. В Управлінні МВС України в Чернігівській області організовано роботу, спрямовану на запобігання і протидію корупції, вжито комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з корупцією.

В Управлінні МВС області та Управлінні боротьби з організованою злочинністю УМВС області функціонують офіційні сайти (http://chernihiv.mvs.gov.ua/ та http://ubozcn.gov.ua/), на яких постійно оновлюються інформація про законодавчу базу, результати роботи, в тому числі, з протидії корупційним проявам. Так, у 2013 році в центральних та регіональних засобах масової інформації вийшло понад 30 матеріалів, пов'язаних з профілактикою та результатами протидії корупції.

У системі службової підготовки працівників органів і підрозділів внутрішніх справ області постійно вивчаються вимоги чинного законодавства в сфері боротьби з корупцією, для активізації роботи в даному напрямку у 2013 році до міськрайвідділів направлено ряд вказівок, методичних рекомендацій та алгоритми дій з виявлення фактів корупції.

В 2013 році закінчено досудове розслідування та направлено до суду 33 корупційні кримінальні правопорушення, серед яких 21 тяжке і особливо тяжке, у т.ч. 3 в бюджетній сфері, 10 в сфері земельних відносин, по 2 в агропромисловому комплексі, сфері охорони довкілля і 1 у сфері освіти.

Серед викритих кримінальних правопорушень 3 факти привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України) та 30 фактів прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України).

До відповідальності за корупційні кримінальні правопорушення притягуються 29 осіб, в т.ч. 6 державних службовців (по одному 3-ої та 4-ої категорій та чотири 5-7 категорій), 12 посадових осіб місцевого самоврядування (по шість 4-ої та 5-7 категорій).

Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 23 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, які направлені на розгляд до суду.

З розглянутих судом, штрафні санкції накладено на:
- чотирьох державних службовців (по одному 4-ої та 5-ої категорій, два - 6-ої категорії);
- трьох посадових осіб місцевого самоврядування (два 4-ої та один 7-ої категорій).

Систематична робота із запобігання та протидії корупції триває.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові сформують підрозділ тероборони

У Чернігові сформують підрозділ тероборони 10:26

Про формування в Чернігові підрозділу територіальної оборони 13 квітня на розширеній нараді в Чернігівській міській раді повідомив військовий комісар міста Олег Гончарук.

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67 09:21

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України 09:27

13 квітня відбулося засідання Комісії «Осередки НОК» Національного олімпійського комітету України. Зустріч в онлайн-форматі пройшла під головуванням очільника Комісії Володимира Ковальова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:14

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини 09:03

13 квітня на нараду до облдержадміністрації були запрошені керівники ОТГ Чернігівського району.