Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:04:09

Прокуратурою захищено житлові та майнові права 95 неповнолітніх

06.02.2014   11:12

За встановленими прокуратурою Чернігівської області фактами порушень житлових та майнових прав дітей в 2013 році розпочато кримінальне провадження, внесено 40 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 29 посадових осіб. Про це повідомила начальник відділу прав і свобод дітей прокуратури Чернігівської області Надія Шевкун.

За її словами, головною причиною порушень стало неналежне виконання батьками та особами, що їх замінюють, органами опіки і піклування, керівниками інтернатних установ своїх обов'язків.

Зокрема прокуратурою м. Чернігова виявлено порушення житлових прав дитини-сироти, учня професійного аграрного ліцею.

Встановлено, що після смерті батьків залишилася частина приватного будинку у м. Чернігові. Опікун без дозволу органу опіки та піклування здавала вказане житло в оренду. Отримані кошти у сумі 7 тис. грн. використала на власні потреби.

За вказаним фактом прокуратурою м. Чернігова розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 167 КК України. Вироком суду від 14.11.2013 затверджено угоду про визнання винуватості опікуном. Позов прокурора в інтересах дитини про відшкодування шкоди у сумі 7 тис. грн., які піклувальник незаконно отримала внаслідок використання житла підопічного, задоволено.

На даний час колишній опікун привела житло в придатний для проживання стан, сплатила борг за газопостачання та відновила втрачені нею правоустановчі документи на будинок.

Також за втручання Ніжинського міжрайонного прокурора органами місцевої влади взято на квартирний облік 2 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, встановлено опіку над житлом 2 неповнолітніх, закріплено житло ще за 4 особами. Виплачено 5 тис. грн. одноразової соціальної допомоги 3 неповнолітнім, які по досягненню 18 років та вчасно її не отримали. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб.

Перевіркою у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті виявлено дитину-інваліда, який є спадкоємцем квартири у м. Чернігові. У зв’язку із тим, що своєчасно заходи по переоформленню житла за вихованцем інтернату не вживалися, квартира перебуває під арештом за несплату комунальних послуг. З метою захисту прав дитини і подальшого оформлення спадщини прокуратурою м. Чернігова заявлено позов про зняття арешту з вказаного майна.

Вцілому, упродовж минулого року заходами прокурорського впливу на Чернігівщині поновлено права 95 неповнолітніх, на їх користь відшкодовано 48 тисяч гривень.
 

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.