Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 21:25:16

Правоохоронці Чернігівщини обговорили стан протидії злочинності в регіоні

17.01.2014   08:25

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулась координаційна нарада за участю керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан ефективності взаємодії правоохоронців у сфері протидії злочинності та корупції.

Як наголосив у своєму виступі прокурор області, завдяки впровадженню новел кримінального законодавства, взаємодії та координації дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів на Чернігівщині не допущено зростання злочинності.

На сьогодні рівень в регіоні злочинності є одним з найнижчих в Україні. Вжиті на виконання покладених державою завдань заходи дали свої позитивні результати. Значно вищим від загальнодержавного є відсоток розкриття кримінальних правопорушень, питома вага виявлених злочинів, пов′язаних зі збутом наркотичних засобів.

— В цілому правоохоронцями регіону виконано завдання щодо посилення протидії злочинності та корупції, які ставлять Президент України Віктор Федорович Янукович та Генеральний прокурор України Віктор Павлович Пшонка, — підкреслив Максим Говоруха.

Однак результати роботи щодо зміцнення законності та правопорядку в області ще не повною мірою відповідають вимогам сьогодення. Загалом в області обліковано понад 10 тисяч кримінальних правопорушень, з яких тяжких та особливо тяжких – майже 30 %. Більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності.

У 2013 році зареєстровано 1659 кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи. Зокрема, обліковано 42 умисних вбивств, 55 тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 9 – зі смертельними наслідками. Зросла частка правопорушень, скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння.
Потребує покращання проведення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами, яка належним чином не вплинула на ефективність протидії злочинності, у тому числі її організованим проявам.
У минулому році правоохоронними органами області викрито 4 організовані злочинні групи у складі 13 осіб. З них, 3 – загально-кримінальної спрямованості (грабежі, розбої, незаконний обіг наркотиків), 1 – у бюджетній сфері.

Не зважаючи на те що, кількість виявлених корупційних правопорушень в області за минулий рік збільшилась, і до суду направлено 34 обвинувальних акти, а також вперше за минулі роки до кримінальної відповідальності притягнуто високопосадовця та суддю районного суду, стан протидії корупції потребує покращання.

Серед основних суб’єктів корупційних правопорушень, як і раніше, залишаються переважно посадовці низового рівня. Не виявлялися корупційні злочини у низці пріоритетних напрямів, зокрема, у фінансово-кредитній, банківській системах, паливно-енергетичному комплексі.

За результатами наради керівниками правоохоронних органів визначено додаткові заходи щодо підвищення ефективності запобігання і протидії злочинності та корупції, забезпечення додержання конституційних прав громадян, насамперед при провадженні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування.
 

Останні новини Чернігівщини

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи 14:09

Медичні заклади Чернігівської області вже на 95,43% готові до старту другого етапу медичної реформи з 1 квітня цього року. Це стосується закладів, що надають вторинну та третинну медичну допомогу.

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході 13:51

Близько п’ятої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що в підземному переході на розі проспектів Миру та Перемоги невідомий пошкодив рекламну конструкцію. На місце одразу виїхав екіпаж патрульної поліції.

З 25 лютого в оборот введена нова 200-гривнева купюра 13:44

Сьогодні в Україні Нацбанком в обіг вводяться нові купюри 200 гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:41

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах.

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів 13:14

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини 4 рази залучалися до надання допомоги з вивільнення транспортних засобів, що потрапили на складні ділянки доріг у Бахмацькому, Городнянському, Ріпкинському і Талалаївському районах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини