Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 08:27:45

На Чернігівщині працюють громадські інспектори з охорони довкілля

27.12.2013   11:59

Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля.

Стати громадським інспектором може не кожен бажаючий. До претендентів висувається цілий ряд вимог. Зокрема, отримати посвідчення можуть особи, які мають досвід громадської чи іншої діяльності у сфері охорони довкілля.
В інспекції претенденти на громадського інспектора проходять стажування протягом 5 днів, ознайомлюються з законодавчими та нормативними документами, які регулюють здійснення громадського контролю.

Кожен претендент на громадського інспектора закріплюється за державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області. Закінчивши стажування, претенденти проходять співбесіду, що складається із теоретичних та практичного завдань.

Під час навчання громадськими інспекторами розглядаються питання щодо здійснення інспекційних перевірок, складання за їх результатами матеріалів (актів та протоколів про адміністративні правопорушення) та проводиться інструктаж з  техніки  безпеки. 

 Відповідно до Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля спеціалістами Інспекції надається вся можлива практична та методична допомога з питань здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання та відтворення природних ресурсів.

Станом на 25.12.2013 у Чернігівській області призначено 148 громадських інспекторів з охорони довкілля.
Слід зазначити, що громадські інспектори працюють безоплатно, за власною ініціативою.

Діяльність громадських інспекторів полягає у виявленні порушень природоохоронного законодавства та складанні протоколів про адміністративні правопорушення, за результатом розгляду яких державні інспектори притягають винних осіб до відповідальності. Вилучаються заборонені засоби,  та знаряддя полювання і рибальства, добутої
продукції та інших предметів.

Спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області громадські інспектори беруть участь у перевірках, залучаються до рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій.

У поточному році громадськими інспекторами вже складено 56 протоколів про адміністративне правопорушення, з яких 1 протокол за статтею 65 КУпАП (незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка), 1 протокол за статтею 65-1 КУпАП (знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень), 1 протокол за статтею 66 КУпАП (знищення або пошкодження підросту в лісах), 1 протокол за частиною 1 статті 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків), 37 протоколів за частиною 1 статті 85 КУпАП (порушення правил полювання), 16 протоколів за частиною 3 статті 85 КУпАП (порушення правил рибальства).

За оперативною інформацією, що надійшла від громадських інспекторів, Державною екологічною інспекцією області викрито незаконні добування диких тварин, зокрема: лисиць, кабана дикого, куниці кам’яної, та упереджено декілька випадків незаконних полювань на заповідних територіях. Ліквідовано загрозу забруднення сільськогосподарських угідь відходами виробництва з переробки молока, не допущено виникнення багатьох стихійних сміттєзвалищ, організовано заходи зі збереження молоді щуки під час весняної повені та упереджено багато інших порушень природоохоронного законодавства.

Громадськими інспекторами проводяться заняття із студентами та учнями щодо операцій та акцій, що проходять в області впродовж року, а саме: “Первоцвіт”, “За чисте довкілля”, “Нерест”, “Новорічна ялинка”, “Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах” та інші.
Профілактичні роз’яснювальні роботи також здійснюються серед населення області. Зокрема, щодо недопущення вирубки зелених насаджень, підпалів у лісових та польових угіддях, незаконного вилову риби, несанкціонованого розміщення побутових відходів та щодо інших вимог природоохоронного законодавства.


Тетяна Войтенко, прес-служба Держекоінспекції  у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Двох осіб судитимуть за розбійний напад

Двох осіб судитимуть за розбійний напад 08:26

За процесуального керівництва прокуратури Чернігівської області завершено розслідування кримінального провадження стосовно двох осіб, які обвинувачуються у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному з насильством та проникненням у житло (ч. 3 ст. 187 КК України).

На Менщині ювенальні поліцейські організували дітлахам екскурсію в зоопарк

На Менщині ювенальні поліцейські організували дітлахам екскурсію в зоопарк 08:13

Поліцейські ювенальної превенції Чернігівської області влаштували свято для малечі з нагоди Дня захисту дітей.

Козелецький район: піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни

Козелецький район: піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни 08:00

1 червня о 13:10 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 100 мм часів Другої світової війни.

З червня 2020 року відновлює роботу прес-центр

З червня 2020 року відновлює роботу прес-центр "Чернігівський вибір" 07:43

Головне завдання прес-центру "Чернігівський вибір" – організація на постійній основі заходів різного типу (прес-конференції, брифінги, круглі столи, експертні зустрічі, комунікативні площадки і т.п.) та надання організаційної та методичної допомоги засобам масової інформації та експертам під час підготовки матеріалів.

2 червня - День здорового харчування, відмови від надмірностей у їжі

2 червня - День здорового харчування, відмови від надмірностей у їжі 07:29

«Ми Не створені для їжі, а їжа створена для нас» - цей вислів можна без сумнівів назвати девізом борців з зайвими калоріями. Одні представники цієї категорії громадян дотримуються такого переконання зважаючи на прагнення до ідеальних форм, інші - з бажання якомога довше залишатися здоровими.

АНОНСИ ПОДІЙ