Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 11:11:06

"Ялинок-нелегалів" розшукували лісники у Чернігові

27.12.2013   10:33Агенцiя

Вже менше ніж за тиждень українці святкуватимуть Новий рік, тож цілком логічно, що саме в цей час список найпопулярніших товарів очолює новорічна атрибутика, а номер один у цьому списку — ялинка.

І хоча у магазинах та на ринках широкий вибір штучних новорічних дерев, значна кількість українців свідомо обирає справжніх зелених красунь. Як відомо попит народжує пропозицію, тож з’являються ті, хто не цурається порушувати природоохоронне законодавство задля власного збагачення. За якими ж ознаками можна упізнати, так би мовити, «легальні» ялинки і чи є в обласному центрі браконьєрські точки продажів?

Аби виростити новорічну ялинку чи сосну, треба від 3-х до 7-ми років, а відтак лісники щорічно створюють спеціальні новорічні плантації, цьогоріч їх сумарна площа в області перевищила 97 гектарів. До речі, виростити навіть один гектар новорічних плантацій — задоволення не з дешевих, адже тендітні деревця потребують чимало уваги.

Однак є на Чернігівщині й чимало любителів швидкої наживи, які залюбки вирубують сотні новорічних, не замислюючись над шкодою, якої завдають навколишньому середовищу.

Саме тому велику увагу напередодні новорічно-різдвяних свят лісники приділяють рейдовій роботі. Перевірки ведуться і безпосередньо у лісі, і на вулицях обласного центру, подекуди виявляють продавців з ялинками без чіпів, а інколи й з підробними. Зазвичай до складу рейдової бригади включають правоохоронців та екологів.

Свої ялинкові базари на вулиці обласного та районних центрів вивезли і лісники, так лише у Чернігові вони мають три власні точки продажів.
Чимало у місті і підприємців, які торгують ялинками абсолютно легально, як от Замік Асумов, який придбав свій зелений товар у Городянському лісгоспі. За сосну підприємець править від 40-ка до 150 гривень і з нетерпінням чекає вихідних, каже, тоді самий пік торгівлі. Конкурентів у продавцях штучних ялинок не вбачає, адже без справжньої зеленої красуні, яка пахне лісом, і свято не свято.


http://chodtrk.com.ua/?p=12591

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив голову Новгород-Сіверської райдержадміністрації - Тараса Молочка

Андрій Прокопенко офіційно представив голову Новгород-Сіверської райдержадміністрації - Тараса Молочка 10:43

1 червня голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко разом з народним депутатом України Максимом Зуєвим офіційно представив голову Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Тараса Молочка.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом травня вилучено майже 290 кг незаконно добутої риби і понад 6 км сіток

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом травня вилучено майже 290 кг незаконно добутої риби і понад 6 км сіток 10:36

Протягом травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 205 порушень Правил рибальства.

У Центрах соціально-психологічної реабілітації дітей пройшла акція

У Центрах соціально-психологічної реабілітації дітей пройшла акція "Даруймо радість дітям" 10:22

У рамках акції «Даруймо радість дітям» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей заступник начальника Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Юлія Олифіренко та Регіональний Уповноважений Верховної Ради з прав людини у Чернігівській області Ірина Жмака відвідали Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та вручили його вихованцям подарунки.

Неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, привітали з Днем захисту дітей

Неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, привітали з Днем захисту дітей 10:12

Чотирьох неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, 1 червня привітали з Міжнародним днем захисту дітей та вручили подарунки.

Андрій Прокопенко офіційно представив голову Семенівської райдержадміністрації - Дениса Буданова

Андрій Прокопенко офіційно представив голову Семенівської райдержадміністрації - Дениса Буданова 10:04

1 червня голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко разом з народним депутатом Максимом Зуєвим офіційно представив голову Семенівської районної державної адміністрації Дениса Буданова.

АНОНСИ ПОДІЙ