Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 20:41:01

Працівники чернігівського спецпідрозділу "Беркут" в розгоні Євромайдану безпосередньої участі не брали

19.12.2013   11:46

Деякі ЗМІ, лідери політичних та громадських об’єднань, невірно інформуючи громадськість про події в Києві 30 листопада і 1 грудня та про участь бійців Чернігівського спецпідрозділу «Беркут» у цих подіях, створюють додаткову напругу в суспільстві.

В медіапросторі лунають дуже образливі і необґрунтовані звинувачення працівників Чернігівського «Беркуту» в розгоні Євромайдану 30 листопада, особливе занепокоєння викликають дедалі частіші заклики до фізичної розправи над членами сімей та близькими правоохоронців.

З цього приводу УМВС України в Чернігівській області вважає за необхідне роз’яснити наступне:
24 листопада 2013 року на підставі телеграми міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка до м. Києва для надання допомоги у забезпеченні охорони громадського порядку дійсно було направлено частину працівників роти міліції особливого призначення «Беркут».

Проте 30 листопада та 1 грудня працівники Чернігівського спецпідрозділу перебували в резерві ГУМВС міста Києва та участі в подіях на Євромайдані і на вулиці Банковій не брали. Тож звинувачення, які лунають на адресу чернігівських правоохоронців щодо причетності їх до вищезгаданих подій, є нічим іншим, як спробою спровокувати населення до активних проявів неповаги та насильства по відношенню до міліції.

1 грудня на Бессарабській площі Києва невідомі особи (за інформацією ЗМІ від 100 до 300 осіб) намагалися зруйнувати пам’ятник Леніну, провокували людей до бійок, намагалися спровокувати погроми. Працівники Чернігівського «Беркуту» були направлені з резерву на Бессарабську площу для припинення порушень громадського порядку та не допущення масових бійок.

Натомість міліціонерів забивали камінням, металевими прутами, кийками, обливали горючою сумішшю, травили газом. Тих, хто падав, забивали ногами та трощили кістки арматурою. Бойовики намагалися не дати евакуювати поранених до лікарні – в автобус закинули шумові гранати, які розірвалися у бійців прямо під ногами.

Постраждало дев’ять працівників міліції, вісім з них і досі перебувають на стаціонарному лікуванні з черепно-мозковими травмами, перелами кісток рук та ніг, хімічними опіками очей. Наразі невідомо, чи всі бійці зможуть продовжити службу, адже у деяких є загроза інвалідності, а це молоді хлопці 24-28 років, у яких на утриманні сім’ї та малолітні діти.

Ми розуміємо гнів, який викликав у суспільстві жорсткий розгін Євромайдану 30 листопада, але ще раз наголошуємо, що працівники чернігівського спецпідрозділу «Беркут» в цих подіях безпосередньої участі не брали. Не варто виливати свій гнів і обурення на правоохоронців, які не порушили закон і присягу. Тим більше недостойною поведінкою є погрози членам сімей та близьким цих працівників. Такі дії можуть бути кваліфіковані за статтею 345 Кримінального кодексу України і тягнуть за собою серйозні санкції.

Жоден з працівників міліції Чернігівщини, в тому числі й спецпідрозділу «Беркут», не зрадять присязі та не будуть брати участь в політичних інтригах. В них є достатньо правосвідомості і почуття обов’язку аби сказати «ні» провокаціям. Справа міліції — захист життя, здоров'я, прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини