На півночі Чернігівщини міліція затримала зухвалих браконьєрів
Швидке та високопрофесійне реагування працівників Новгород-Сіверського районного відділу міліції Чернігівщини на повідомлення про факт браконьєрства дозволило затримати групу осіб, що завдали збитків природі майже на 800 тисяч гривень.

У вечірній час до Новгород-Сіверського УМВС України в Чернігівській області від одного з жителів району надійшла оперативна інформація про те, що на тихій річці Судость (притоці Десни) неподалік прикордонного селища Грем'яч кілька чоловіків здійснюють вилов риби з використанням заборонених знарядь лову.
До місця події було направлено групу швидкого реагування райвідділу. У вказаному місці працівники міліції виявили шістьох чоловіків, жителів райцентру та приміських сіл. Вони саме завершували вантажити до кузову автомобіля «ГАЗель-дует» злочинну здобич та знаряддя лову.
Як розповів начальник Новгород-Сіверського РВ УМВС України в Чернігівській області Ігор Паніотов: «Прибула на місце слідчо-оперативна група виявила та вилучила у зловмисників гумовий човен, майже стометрової довжини невід з дрібним вічком (таке знаряддя лову поміж рибалок зветься «марлівкою» через відділену схожість з марлею), а також 13 мішків, доверху наповнених дрібною рибою. Згодом було встановлено, що молодики незаконно добули близько 600 кілограмів риби, серед якої переважали верховідка, плітка та окунь, а також були декілька дрібних щук».
Оскільки збитки, завдані природі, обраховуються не за загальною вагою добутої риби, а за кількістю знищених особин, працівникам міліції довелося витратити декілька годин на підрахунок браконьєрської здобичі.
Спільними зусиллями працівників райвідділу та місцевого пункту водної міліції, підпорядкованого лінійному відділу міліції в річковому порту «Чернігів» (вони були запрошені для надання практичної та методологічної допомоги), було встановлено: кількість винищеної рибної дрібноти перевищила 44500 голів. Збиток природі Придеснянського краю оцінено у понад 780 тисяч гривень.
Проти підозрюваних у браконьєрстві відкрито кримінальне провадження за статтею 249 Кримінального кодексу України («незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом»), яка передбачає покарання від значного штрафу аж до позбавлення волі на строк до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Остаточно міру відповідальності зловмисників визначить суд.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.