Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 19:51:43

У прокуратурі Чернігівської області відбулось розширене засідання колегії прокуратури області

05.12.2013   17:06

Під час засідання було обговорено стан додержання законодавства в екологічній сфері та прокурорського нагляду з цього напрямку.

Відкриваючи засідання колегії, прокурор області Максим Говоруха наголосив, що  нагляд за додержанням законодавства про охорону довкілля Генеральним прокурором України Віктором Павловичем Пшонкою визначено  одним із головних напрямів діяльності органів прокуратури.

Як зауважив прокурор області, у поточному році вжитими заходами активізовано прокурорський нагляд на даному напрямі.
Зокрема за результатами прокурорських перевірок у сфері охорони природи розпочато 16 кримінальних проваджень, з яких 5 направлено до суду. Розглянуто із вжиттям заходів 313 подань, до відповідальності притягнуто 313 посадових осіб, з них 185 – органів контролю.

Водночас перевірки засвідчили, що незважаючи на проведену роботу, стан законності в екологічній сфері регіону не відповідає вимогам сьогодення.

Так, упродовж 2013 року Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області до правоохоронних органів надіслано 67 матеріалів, з яких лише за 9 розпочато кримінальні провадження. При цьому прокурорськими перевірками виявлено незаконний видобуток корисних копалин, порубка дерев, засмічення земель побутовими відходами, якими довкіллю заподіяно збитки на суму майже 2 млн. грн., які  екоінспекцією помічені не були.

Також, за відсутності ефективного контролю мають місце непоодинокі факти незаконного видобування та реалізація корисних копалин. Прокурорами Ріпкинського району та Чернігівським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням природоохоронного законодавства за цими фактами розпочато кримінальні провадження.

Не здійснюється повною мірою регулювання та контроль щодо збереження лісогосподарських земель. Мають місце факти самовільних рубок, пошкодження та знищення лісових насаджень, порушення природозберігаючих технологій при заготівлі сировини тощо. В цілому по області збитки, завдані державі лісопорушеннями за два роки, становлять 2,5 млн. грн. За рахунок винних осіб відшкодовано лише 40 % збитків.

Максим Говоруха звернув увагу присутніх на те, що лише чітке і неухильне виконання вимог чинного законодавства, належна взаємодія з уповноважених органів державної влади, самоврядування та контролю дозволять подолати існуючі проблеми у сфері охорони довкілля. А прокурорський нагляд на цьому напрямі має носити цілеспрямований характер, забезпечувати своєчасне та реальне усунення порушень закону, притягнення до відповідальності винних у цьому осіб та відшкодування заподіяних збитків.

За підсумками засідання колегії  керівництвом прокуратури області визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації діяльності у сфері нагляду за дотриманням законодавства про охорону довкілля.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.