Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 08:20:14

Орендна плата з міську землю має відповідати законодавству та інтересам громади, ‒ прокуратура

28.11.2013   12:00Агенцiя

Прокуратурою м. Чернігова у черговий раз доведено в суді, що спроби штучно зменшити суму орендної плати за міську землю під комерційними закладами не відповідають законодавству.

Цього разу мова йшла про вартість оренди земельної ділянки під одним із ресторанів мережі швидкого харчування.

Наприкінці минулого року через недостатньо принципову та активну позицію міської ради в судовому процесі Новозаводський районний суд м. Чернігова виніс заочне рішення, внаслідок якого дійсним визнавався договір оренди, за яким орендна плата за цю ділянку становила 2,5 % від її нормативної грошової оцінки.

Вивчення обставин даної ситуації прокуратурою показало, що в розпорядженні Управління земельних ресурсів є цей же договір, а також інші офіційні документи за підписами сторін, у яких орендна плата за цю ділянку передбачена в розмірі 6% від її нормативної грошової оцінки.

Аби запобігти порушенню інтересів держави і громади, прокуратура внесла заяву про перегляд заочного судового рішення. З’ясувавши всі обставини справи, суд погодився з аргументами прокурора. Заочне рішення скасовано, і тепер спір про розмір орендної плати за землю під рестораном розглядатиметься знову.

До Чернігівської міської ради внесено подання прокурора про неналежне виконання процесуальних повноважень її представниками.

Довідково:
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України «Про оренду землі» та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст.288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. «Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м. Чернігові». Орендна плата за землі комерційного використання цим рішенням передбачена на рівні не менше 4-кратного розміру земельного податку.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина розпочала жнива

Чернігівщина розпочала жнива 08:14

В поле вийшов перший комбайн на збирання озимої пшениці.

Верховний Суд підтримав позицію прокурора у справі Комунального підприємства

Верховний Суд підтримав позицію прокурора у справі Комунального підприємства "Ліки України" 08:02

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури у справі про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Комунального підприємства «Ліки України».

Патрульні продовжують виявляти у громадян ймовірно наркотичні речовини

Патрульні продовжують виявляти у громадян ймовірно наркотичні речовини 07:50

Близько сьомої години вечора, під час патрулювання на вулиці Тихій поліцейські звернули увагу на дівчину, що дивно себе поводила.

Водолази підняли з водойми тіло потопельника, також рятувальники проводять пошуки іншого чоловіка, який міг потонути

Водолази підняли з водойми тіло потопельника, також рятувальники проводять пошуки іншого чоловіка, який міг потонути 07:41

Невтішна статистика загибелі людей під час відпочинку на водоймах є наслідком недотримання, незнання або ж відвертого ігнорування елементарних заходів безпеки.

Тимчасові зміни у роботу громадського транспорту м. Чернігова

Тимчасові зміни у роботу громадського транспорту м. Чернігова 07:33

3 8:00 год. 8 липня до 20:00 год. 15 липня 2020 року відбудеться перекриття руху транспорту по вул. Шевченка від вул. Олега Міхнюка до вул. Олександра Молодчого (рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 07.07.2020 року № 264).