Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 08:27:13

Орендна плата з міську землю має відповідати законодавству та інтересам громади, ‒ прокуратура

28.11.2013   12:00Агенцiя

Прокуратурою м. Чернігова у черговий раз доведено в суді, що спроби штучно зменшити суму орендної плати за міську землю під комерційними закладами не відповідають законодавству.

Цього разу мова йшла про вартість оренди земельної ділянки під одним із ресторанів мережі швидкого харчування.

Наприкінці минулого року через недостатньо принципову та активну позицію міської ради в судовому процесі Новозаводський районний суд м. Чернігова виніс заочне рішення, внаслідок якого дійсним визнавався договір оренди, за яким орендна плата за цю ділянку становила 2,5 % від її нормативної грошової оцінки.

Вивчення обставин даної ситуації прокуратурою показало, що в розпорядженні Управління земельних ресурсів є цей же договір, а також інші офіційні документи за підписами сторін, у яких орендна плата за цю ділянку передбачена в розмірі 6% від її нормативної грошової оцінки.

Аби запобігти порушенню інтересів держави і громади, прокуратура внесла заяву про перегляд заочного судового рішення. З’ясувавши всі обставини справи, суд погодився з аргументами прокурора. Заочне рішення скасовано, і тепер спір про розмір орендної плати за землю під рестораном розглядатиметься знову.

До Чернігівської міської ради внесено подання прокурора про неналежне виконання процесуальних повноважень її представниками.

Довідково:
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України «Про оренду землі» та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст.288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. «Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м. Чернігові». Орендна плата за землі комерційного використання цим рішенням передбачена на рівні не менше 4-кратного розміру земельного податку.

Останні новини Чернігівщини

25 кандидатів претендували на 6 посад старост у Сосницькій громаді

25 кандидатів претендували на 6 посад старост у Сосницькій громаді 08:15

Кожен охочий стати представником громади пройшов конкурсний відбір та співбесіду, а також презентував своє бачення розвитку старостинського округу перед депутатами, які й визначили хто із кандидатур обійматиме посаду.

Прокуратура повернула громаді області будівлю, за яку вчасно не сплачувалася орендна плата

Прокуратура повернула громаді області будівлю, за яку вчасно не сплачувалася орендна плата 08:03

Вивченням питання сплати коштів за оренду об’єктів державної та комунальної власності встановлено, що одним із суб’єктів господарювання тривалий час порушуються умови щодо своєчасного внесення до обласного бюджету орендної плати за договором оренди нежитлової будівлі загальною площею 255 кв. м, розташованої на вул. Хлібопекарській у м. Чернігові.

Поліція затримала молодика, що ошукував пенсіонерів за схемою

Поліція затримала молодика, що ошукував пенсіонерів за схемою "ваш родич у біді" 07:53

Співробітники відділу кримінальної поліції Чернігівського районного управління поліції викрили 20-річного місцевого мешканця, який підозрюється у вчиненні шахрайств стосовно літніх чернігівців.

Під час пожежі житлового будинку загинув 82-річний чоловік

Під час пожежі житлового будинку загинув 82-річний чоловік 07:45

13 квітня о 10:00 до Служби порятунку "101" у смт Козелець надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у селі Волевачі Остерської територіальної громади.

15 квітня - День працівників кримінального розшуку України

15 квітня - День працівників кримінального розшуку України 07:32

Знамениті детективи, наприклад, Алан Пінкертон, з рідного міста Глазго переїхав до Америки, де 4 роки пропрацював шерифом у своєму окрузі. Потім кинув державну службу і відкрив приватне детективне агентство.