Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:28:06

Хоспісна допомога у Чернігові

22.11.2013   12:42Агенцiя

21 листопада відбувся семінар на тему: «Хоспісна допомога: близька людина потребує допомоги».

Захід пройшов за підтримки  благодійного фонду «Європа»  та за сприяння міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту  «Ми маємо голос і він повинен бути почутим». Семінари мають на меті привернути увагу широких верст громадськості до проблеми хоспісу.
Семінар проводили спеціаліст хоспісної служби міської лікарні № 4 Чернігівської міської ради Токарєва Валентина Анатоліївна та директор благодійної організації «Логос» Надія Лозбень.

Хоспіс - це гостинний дім, де надають допомогу, покращують якість життя. Нажаль, коли люди зустрічаються зі складними ситуаціями в своєму житті, або в житті близької людина, то страх паралізує наші дії і ми залишаємось безпорадними.

- Головною метою в нашому будинку хоспіс є створення простору спілкування вербального, за допомогою слова, та внутрішнього, що базується на емоціях. Для кращого розуміння хворого також використовуємо не вербальне спілкування – це наші жести та міміка. Коли люди потрапляють у лікарню – це вже свого роду стрес, головне проявити щирість, відвертість, турботу, довіру – найголовніші фактори лікування, - поділилась досвідом Валентина Токарєва.

У ході лікування хворому потрібно сформувати життєві цінності, розтлумачити про те, що вони зможуть робити після курсу лікування, адекватно підійти до позиції пристосування до нового статусу в житті.

Також існує проблема помираючих. Коли людина свідомо готується відійти в інший світ, вона переосмислює весь свій життєвий шлях, в цьому допомагають досвідчені психологи. Частіше психологічну допомогу потрібно надавати рідним, адже у них виникає відчуття безпорадності, страху, за те що вони невзмозі самостійно піклуватись про рідну людину, а звертаються до госпіталізації в хоспіс. Коли в сім'ї кого-небудь спіткала хвороба, у рідних змінюються обов’язки, саме в такі хвилини починаєш цінувати роботу яку виконують за тебе.

За словами Валентини Анатоліївни, планується відкрити так звану виїзну паліативну допомогу, яка буде здійснюватись безпосередню вдома у хворого, адже відділення хоспісу розраховано лише на 25 місць, а на даний момент там знаходиться 32 людини.

Благодійний фонд «Європа» і надалі переймається проблемами мешканців Чернігова, допомагає у вирішені питань хвилюючого характеру. В рамках проекту «Ми маємо голос і він повинен бути почутим», всі заходи, мають інклюзивну складову. Позаяк люди з особливими потребами на них не тільки гості, а й реалізатори наших спільних з ними ідей і програм. 

Громадська спілка "Громадська рада м. Чернігова"

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.