Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 23:27:41

Хоспісна допомога у Чернігові

22.11.2013   12:42Агенцiя

21 листопада відбувся семінар на тему: «Хоспісна допомога: близька людина потребує допомоги».

Захід пройшов за підтримки  благодійного фонду «Європа»  та за сприяння міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту  «Ми маємо голос і він повинен бути почутим». Семінари мають на меті привернути увагу широких верст громадськості до проблеми хоспісу.
Семінар проводили спеціаліст хоспісної служби міської лікарні № 4 Чернігівської міської ради Токарєва Валентина Анатоліївна та директор благодійної організації «Логос» Надія Лозбень.

Хоспіс - це гостинний дім, де надають допомогу, покращують якість життя. Нажаль, коли люди зустрічаються зі складними ситуаціями в своєму житті, або в житті близької людина, то страх паралізує наші дії і ми залишаємось безпорадними.

- Головною метою в нашому будинку хоспіс є створення простору спілкування вербального, за допомогою слова, та внутрішнього, що базується на емоціях. Для кращого розуміння хворого також використовуємо не вербальне спілкування – це наші жести та міміка. Коли люди потрапляють у лікарню – це вже свого роду стрес, головне проявити щирість, відвертість, турботу, довіру – найголовніші фактори лікування, - поділилась досвідом Валентина Токарєва.

У ході лікування хворому потрібно сформувати життєві цінності, розтлумачити про те, що вони зможуть робити після курсу лікування, адекватно підійти до позиції пристосування до нового статусу в житті.

Також існує проблема помираючих. Коли людина свідомо готується відійти в інший світ, вона переосмислює весь свій життєвий шлях, в цьому допомагають досвідчені психологи. Частіше психологічну допомогу потрібно надавати рідним, адже у них виникає відчуття безпорадності, страху, за те що вони невзмозі самостійно піклуватись про рідну людину, а звертаються до госпіталізації в хоспіс. Коли в сім'ї кого-небудь спіткала хвороба, у рідних змінюються обов’язки, саме в такі хвилини починаєш цінувати роботу яку виконують за тебе.

За словами Валентини Анатоліївни, планується відкрити так звану виїзну паліативну допомогу, яка буде здійснюватись безпосередню вдома у хворого, адже відділення хоспісу розраховано лише на 25 місць, а на даний момент там знаходиться 32 людини.

Благодійний фонд «Європа» і надалі переймається проблемами мешканців Чернігова, допомагає у вирішені питань хвилюючого характеру. В рамках проекту «Ми маємо голос і він повинен бути почутим», всі заходи, мають інклюзивну складову. Позаяк люди з особливими потребами на них не тільки гості, а й реалізатори наших спільних з ними ідей і програм. 

Громадська спілка "Громадська рада м. Чернігова"

 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ