Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 14:46:52

Посилено держконтроль за дотриманням вимог земельного законодавства

24.10.2013   10:31Агенцiя

Одним із основних напрямків діяльності Держсільгоспіспекції в Чернігівській області є здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

З метою виконання наданих законодавством повноважень, протягом 9 місяців поточного року спеціалістами інспекції проведено 1335 перевірок громадян та суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із використанням понад 238 тисяч гектарів земель на території Чернігівської області.

В ході проведених перевірок виявлено 708 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 172 тисячі гектарів.

Під час перевірок державними інспекторами накладено адміністративних стягнень на загальну суму 86,2 тисячі гривень, з яких 64,9 тис. гривень сплачено порушниками добровільно. По решті заборгованості матеріали направлені до органів Державної виконавчої служби для примусового стягнення.

Окрім цього, нараховано шкоду, завдану  державі, у розмірі 1 515,3 тис. грн., з них 236,3 тис. грн. сплачено в добровільному порядку. По решті заборгованості матеріали направлені до органів прокуратури для відповідного примусового стягнення.

Для приведення у відповідність  з чинним законодавством прийнятих  рішень, до органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування направлено 110 клопотань.

Статистика перевірок свідчить, що протягом вказаного періоду найбільше порушень виявлено на землях сільськогосподарського призначення (504 порушення, 71 % від виявлених), з яких істотна частка полягає у використанні земель без наявності правовстановлюючих документів на землю.

Аналізуючи вищенаведене, вкотре звертаємося  до землевласників та землекористувачів  з проханням не порушувати земельне законодавство, хоча б для того, щоб  у подальшому не нести відповідальність ні перед Законом, ні перед власною  совістю.

В.І.Смаль – начальник управління контролю за використанням та охороною земель Держсільгоспінспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні 14:11

Від Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшла інформація про те, що в ході здійснення соціально – гігієнічного моніторингу при плановому дослідженні проби води р. Стрижень, відібраної у місті відпочинку в районі ландшафтного парку «Ялівщина» 9 липня 2020 року, було встановлено її невідповідність вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173-96 за мікробіологічними показниками.

Голова Чернігівської ОДА зустрівся з колективом санаторію

Голова Чернігівської ОДА зустрівся з колективом санаторію "Пролісок" 14:08

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко разом з депутатами Чернігівської обласної ради Валерієм Гавриленком та Андрієм Віротченком провели зустріч з колективом КНП «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

У І півріччі більше тисячі пар створили родини

У І півріччі більше тисячі пар створили родини 13:53

Весілля – це час, коли збуваються мрії закоханих, а пам'ять створює нові спогади. Реалізувати усі задуми та прагнення громадянам допомагають органи державної реєстрації актів цивільного стану, котрі в урочистій атмосфері запрошують молодят на весільний рушник.

Тривожний сигнал щодо політики національної пам’яті з Ічнянської ОТГ

Тривожний сигнал щодо політики національної пам’яті з Ічнянської ОТГ 13:50

Неабияку тривогу викликає реалізація державної політики національної пам’яті в Ічнянській об’єднаній територіальній громаді Чернігівської області. Яскравий приклад тому – співставлення двох фактів про події останніх тижнів.

Оголошено обласний конкурс рукописів місцевих авторів Чернігівщини

Оголошено обласний конкурс рукописів місцевих авторів Чернігівщини 13:23

Комісія з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при обласній державній адміністрації, оголошує про проведення конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року. Таке рішення члени комісії ухвалили 10 липня.

АНОНСИ ПОДІЙ