Через громадський моніторинг - до якісних адміністративних послуг на Чернігівщині
Надання доступних, зручних адміністративних послуг високої якості є критично важливим для громадян. Громада може допомогти у створенні якісних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) за допомогою оцінки та просвітницької діяльності.
Про це 14 жовтня йшлося під час прес-конференції в дискусійному клубі «Експертна думка», яку організував Центр «Доброчин».
Під час заходу Олександр Підгорний, експерт проекту, розповів про ситуацію з реалізацією закону України «Про адміністративні послуги». Даний закон зобов’язує міста обласного підпорядкування та райони створити до 1 січня 2014 року Центри надання адміністративних послуг. Офіційна статистика стверджує, що вже створено більше 100 центрів. Насправді реально відповідають вимогами не більше 20 ЦНАП. За інформацією Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, станом на 01.01.2013 року адміністративні послуги в області надають 8 ЦНАП.
Саме з метою забезпечення надання якісних послуг усім категоріям споживачів і було розроблено проект «Підвищення ефективності діяльності ЦНАП Чернігівщини через громадський моніторинг та лобіювання пропозицій».
Презентуючи проект, його керівник Наталія Дрозд розповіла про мету та завдання, які необхідно виконати під час реалізації проекту. Зокрема, здійснення моніторингу та оцінки діяльності ЦНАП в м. Городня та Прилуки передбачатиме використання спеціально розробленої методології. Спочатку буде зібрана інформація про якість, ефективність і повноту послуг, що надаються Центрами. На основі зібраної та проаналізованої інформації буде видано Аналітичний звіт, який включатиме також напрацьовані пропозиції та рекомендації для поліпшення роботи ЦНАП.
Для публічного обговорення результатів та лобіювання пропозицій буде проведена інформаційна кампанія, яка спонукатиме місцеву владу враховувати рекомендації. Зокрема, будуть прийняті адміністративні рішення щодо фінансових аспектів, кадрових рішень та залучення потенціалу громадськості на забезпечення надання якісних адміністративних послуг.
Останні новини Чернігівщини
Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47
24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.
Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36
Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03
Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.