У Новгороді-Сіверському – загроза пошкодження будинків
Вона виникла через ерозійно-зсувні процеси. Пошкодження загрожує шести житловим будинкам. Уже зруйновано дорожнє полотно на дванадцяти вулицях віддаленого районного центру, здійснюється подальша руйнація ще на п’яти ділянках.
Таку інформацію оприлюднив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи В’ячеслав Рига.
Крім того, як стверджує головний МНС-ник Чернігівщини, у прогресуючій ерозійній зсувній зоні перебувають оголені магістралі газопостачання й водовідведення. На вулиці Парковій відстань від провалля до житлового будинку становить лише півметра. До речі, земля забирає і готель, побудований Кучмою. Готель “Слов’янський”, побудований у Новгороді-Сіверському 2004 року за сприяння екс-президента Леоніда Кучми, під загрозою руйнування через пошкодження зливової каналізації. Відстань від фундаменту газової котельні та трансформаторної підстанції до місця зсуву – всього 22 метри.
Відомо, що організацію протидії негативним наслідкам зсувів ѓрунту покладено на плечі райдержадміністрації. За словами В’ячеслава Риги, мешканцям аварійного будинку було запропоновано переселення, однак люди й надалі продовжують там жити і категорично не погоджуються на переселення.
– Внаслідок значних опадів упродовж червня-липня цього року прогрес ерозії та зсуву ѓрунтів біля готелю “Слов’янський” у лінійному відношенні становить сім метрів, – коментує ситуацію з готелем В’ячеслав Рига. – Вимито і зсунуто орієнтовно 470 кубометрів ѓрунтових мас.
У перебігу зливових процесів прогрес ерозії збільшиться, а це ставить під реальну загрозу руйнування газової котельні та трансформаторної підстанції.
Щоб усунути наслідки ерозії, необхідно майже 10 мільйонів гривень. Як запевняє посадовець, ці гроші зараз вишукуються. Попередньо з обласного бюджету на розробку проектно-кошторисної документації вже було виділено 98 тисяч гривень. А доки обласна влада шукає гроші, в Новгороді-Сіверському вже ходять чутки, що це Божа кара за блюзнірство. Мовляв, готель побудовано впритул до стін Спасо-Преображенського монастиря (XI–XII ст.), на місці, де раніше був цвинтар.
Віталій НАЗАРЕНКО, Чернігів
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:09
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
«Мечем і волею»: у Чернігові погасили нову марку 11:59
Уже традиційно історичні дати в Україні закарбовуються в поштових марках. Тож і в день початку повномасштабної війни рф проти Української держави офіцери оперативного командування "Північ" за традицією долучилися до погашення нової поштової марки від Укрпошта.
До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27
У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.
Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26
Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.
25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24
День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression