Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 липня, 02:08:28

Вони не можуть додати днів до життя, але вони можуть додати життя в ці останні дні

12.10.2013   12:48Агенцiя

В другу суботу жовтня в Україні щорічно відзначається Всесвітній день хоспісної і паліативної допомоги.

З цієї нагоди заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, начальник обласного управління охорони здоров’я Галина Василькова та голова профільної комісії облради Валерій Зуб відвідали відділення паліативної допомоги, яке знаходиться на базі Чернігівської психоневрологічної лікарні.

Відділення паліативної допомоги на базі Чернігівської психоневрологічної лікарні починало роботу з 12 ліжок у 2005 році. З того часу розширились до 40-ка, бо є потреба. Тут доглядають за невиліковно хворими людьми в кінці життя.

Паліативна допомога є системою медичних, соціальних, психологічних заходів, покликаних забезпечити максимально досяжну якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами. А також членів їхніх родин. Така допомога надається хворим із різними захворюваннями, коли поставлено невідворотний діагноз. Комусь вона може бути потрібна кілька років, комусь – кілька діб.

У відділенні працюють люди з великим серцем, каже лікар Катерина Ященко, яка знає усіх пацієнтів поіменно, а вони називають її не інакше як донечка.

Подякувати за тяжку працю лікарям, медсестрам, санітарочкам і вручити відділенню паліативної допомоги подарунки – термоелектричний холодильник та плазму – і прийшли поважні гості.

Щороку в нашій державі помирає 700 тисяч українців, 500 тисяч із них потребують опіки та допомоги в кінці свого життя. Це не лише онкохворі та літні люди, це хворі на СНІД, серед яких багато молоді, хворі на цукровий діабет, туберкульоз. Однак у нашій країні дуже мало приділяють уваги цій проблемі – катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів: в Україні діє 12 стаціонарних хоспісів та два десятки паліативних відділень при лікарнях. У Чернігові працює два відділення паліативної допомоги . Одне – на базі Чернігівської психоневрологічної лікарні – 40 ліжок, друге – на базі Чернігівської міської лікарні №4 на 12 ліжок.

http://chodtrk.com.ua/?p=11491
 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини