Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 05:10:55

За прокурорського втручання відшкодовані десятки тисяч гривень екологічної шкоди

11.10.2013   15:51Агенцiя

Прокуратурою м.Чернігова вживаються заходи для компенсації підприємствами шкоди, завданої незаконним використанням природних ресурсів.

Понад 50 тисяч гривень, з яких 35 тисяч до фонду охорони навколишнього природного середовища в бюджет м.Чернігова, має сплатити за рішенням суду одне з чернігівських підприємств. Ця сума є розрахованою за спеціальною методикою грошовою оцінкою екологічної шкоди, завданої цим підприємством внаслідок викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Понад чотири роки підприємство здійснювало такі викиди з кількох десятків стаціонарних джерел викидів без спеціального дозволу. Даний факт порушення вимог природоохоронного законодавства було виявлено державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області під час перевірки у 2012 році.

Прокуратурою м.Чернігова  в інтересах держави в особі  екологічної інспекції був поданий  позов до господарського суду про стягнення з підприємства розрахункової суми завданих збитків. Позов було задоволено, а нещодавно Київський апеляційний господарський суд, який розглядав апеляцію підприємства, підтвердив законність цього рішення.

У серпні 2013 року реально виконано рішення суду за ще одним аналогічним позовом прокуратури м.Чернігова в інтересах держави. До бюджету міста і державного бюджету України перераховано 148 тис. грн. як відшкодування збитків, завданих самовільним використанням водних ресурсів.

Довідково:

Згідно ст.3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», серед основних її принципів — безоплатність загального та платність спеціального використання природних ресурсів для господарської діяльності, а також компенсація шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

За ст. 47 цього ж закону, грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, розподіляються між Державним та місцевими фондами охорони навколишнього природного середовища.

Кошти місцевих, республіканського Автономної Республіки Крим і Державного фондів охорони навколишнього природного середовища можуть використовуватись тільки для цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.