Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 08:24:46

Прокурори захистили пенсіонера, якому сусід загородив під’їзд до дачі

09.10.2013   07:47

Прокурори вибороли в судах право чернігівського пенсіонера на вільний під’їзд автотранспорту до його земельної ділянки в садівничому товаристві.

Чоловік кілька років без успіху добивався цього самостійно, а потім звернувся до прокуратури.

На початку існування товариства повз цю ділянку проходила широка дорога. Але згодом сусід навпроти, який тоді був головою садівничого кооперативу, за її рахунок розширив свою дачу. Частину дороги він загородив парканом, залишивши тільки прохід, який місцями звужувався до півметра. До ділянки пенсіонера стало неможливо під’їхати автотранспорту, в тому числі машинам “швидкої медичної допомоги” та пожежної охорони.

На горе пенсіонера, зміни в конфігурації ділянок були свого часу узаконені рішенням правління садівничого товариства і новою план-схемою його території. Після цього сусід свою ділянку в законному порядку приватизував.

Через таке узаконення добитись примусового повернення дороги в попередній стан стало майже неможливо. У задоволенні позовів про скасування сусідові державного акту про право власності на земельну ділянку кілька судів відмовило.

У результаті аналізу законодавства та судової практики прокуратурою м.Чернігова було прийнято рішення про інші позовні вимоги. А саме не позбавляючи сусіда права власності, зобов’язати його перенести свій паркан і надати можливість проїзду до ділянки пенсіонера транспортних засобів (встановити земельний сервітут).

Сусід у суді заперечував проти такого використання його власності, але позов прокуратури в інтересах пенсіонера був підкріплений доказами законності вимог позивача (висновками судової будівельно-технічної експертизи, управління Держтехногенбезпеки та іншими). Апеляційний суд Чернігівської області днями виніс у цій справі рішення на користь позивача.


Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини 08:19

20 листопада відбулося засідання за круглим столом на тему «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»: очікування та реальність». Його провів комітет Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції 08:08

Проєкт узгоджений з Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік», прийнятим 14 листопада.

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави 07:49

Земельним кодексом України передбачено, що правом на безоплатну приватизацію земель громадянин може скористатися лише один раз по кожному виду використання.

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку 07:44

Група реагування патрульної поліції ідентифікувала дзеркало заднього виду, що лишилося на місці пригоди, і вийшла на водія-втікача.

Піротехніки ДСНС знищили 44 вибухонебезпечні предмети часів минулих війн

Піротехніки ДСНС знищили 44 вибухонебезпечні предмети часів минулих війн 07:28

21 листопада о 12:55 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області у спеціально відведеному місці знищено мінометну міну калібром 82 мм.