Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 08:23:13

Прокурори захистили пенсіонера, якому сусід загородив під’їзд до дачі

09.10.2013   07:47

Прокурори вибороли в судах право чернігівського пенсіонера на вільний під’їзд автотранспорту до його земельної ділянки в садівничому товаристві.

Чоловік кілька років без успіху добивався цього самостійно, а потім звернувся до прокуратури.

На початку існування товариства повз цю ділянку проходила широка дорога. Але згодом сусід навпроти, який тоді був головою садівничого кооперативу, за її рахунок розширив свою дачу. Частину дороги він загородив парканом, залишивши тільки прохід, який місцями звужувався до півметра. До ділянки пенсіонера стало неможливо під’їхати автотранспорту, в тому числі машинам “швидкої медичної допомоги” та пожежної охорони.

На горе пенсіонера, зміни в конфігурації ділянок були свого часу узаконені рішенням правління садівничого товариства і новою план-схемою його території. Після цього сусід свою ділянку в законному порядку приватизував.

Через таке узаконення добитись примусового повернення дороги в попередній стан стало майже неможливо. У задоволенні позовів про скасування сусідові державного акту про право власності на земельну ділянку кілька судів відмовило.

У результаті аналізу законодавства та судової практики прокуратурою м.Чернігова було прийнято рішення про інші позовні вимоги. А саме не позбавляючи сусіда права власності, зобов’язати його перенести свій паркан і надати можливість проїзду до ділянки пенсіонера транспортних засобів (встановити земельний сервітут).

Сусід у суді заперечував проти такого використання його власності, але позов прокуратури в інтересах пенсіонера був підкріплений доказами законності вимог позивача (висновками судової будівельно-технічної експертизи, управління Держтехногенбезпеки та іншими). Апеляційний суд Чернігівської області днями виніс у цій справі рішення на користь позивача.


Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 251 нових випадків COVID-19

Виявлено 251 нових випадків COVID-19 19:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 14 травня в області зафіксовано 251 новий випадок COVID-19.

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами 18:59

Про це повідомив речник патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко. "Коли патрульні прибули на виклик щодо погрози вбивством людині в одній із квартир житлового будинку, агресивний чоловік пішов на них з ножами в обох руках. На вимогу покласти ножі він не відреагував, тож патрульні мусили застосувати зброю", - розповів пресофіцер.

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області 16:43

13 травня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулось засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького 15:44

14 травня у Чернігівській ОДА відбулося вручення обласної щорічної Премії ім. Левка Ревуцького номінантам 2020 року.