Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 15:51:01

Прокурори захистили пенсіонера, якому сусід загородив під’їзд до дачі

09.10.2013   07:47

Прокурори вибороли в судах право чернігівського пенсіонера на вільний під’їзд автотранспорту до його земельної ділянки в садівничому товаристві.

Чоловік кілька років без успіху добивався цього самостійно, а потім звернувся до прокуратури.

На початку існування товариства повз цю ділянку проходила широка дорога. Але згодом сусід навпроти, який тоді був головою садівничого кооперативу, за її рахунок розширив свою дачу. Частину дороги він загородив парканом, залишивши тільки прохід, який місцями звужувався до півметра. До ділянки пенсіонера стало неможливо під’їхати автотранспорту, в тому числі машинам “швидкої медичної допомоги” та пожежної охорони.

На горе пенсіонера, зміни в конфігурації ділянок були свого часу узаконені рішенням правління садівничого товариства і новою план-схемою його території. Після цього сусід свою ділянку в законному порядку приватизував.

Через таке узаконення добитись примусового повернення дороги в попередній стан стало майже неможливо. У задоволенні позовів про скасування сусідові державного акту про право власності на земельну ділянку кілька судів відмовило.

У результаті аналізу законодавства та судової практики прокуратурою м.Чернігова було прийнято рішення про інші позовні вимоги. А саме не позбавляючи сусіда права власності, зобов’язати його перенести свій паркан і надати можливість проїзду до ділянки пенсіонера транспортних засобів (встановити земельний сервітут).

Сусід у суді заперечував проти такого використання його власності, але позов прокуратури в інтересах пенсіонера був підкріплений доказами законності вимог позивача (висновками судової будівельно-технічної експертизи, управління Держтехногенбезпеки та іншими). Апеляційний суд Чернігівської області днями виніс у цій справі рішення на користь позивача.


Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.