Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 15:27:04

Петарди: іграшка чи зброя

10.12.2011   15:09Агенцiя

Незабаром – Новорічні та Різдвяні свята, про що нагадують нам численні ялинкові базари, яскраво прикрашені вітрини магазинів, настінні календарі, на яких залишилися лічені сторінки, і… вибухи петард.

Напередодні Новорічних свят піротехнічні засоби користуються підвищеним попитом. Утім, застосування їх далеко не завжди сприяє формуванню святкового настрою і часто призводить до жахливих наслідків. І причина цього не завжди полягає тільки у невмілому поводженні з ними.

Щоб петарда чи салютна установка не стали зброєю у ваших руках, ні в якому разі не можна їх купувати на ринку. Адже торгівля піротехнікою тут заборонена, тож якщо придбаний товар виявиться неякісним, важко буде знайти продавця, який його підсунув, і притягти до відповідальності.

Безпечніше для здоров’я купувати установки для салютів та феєрверків у магазинах, зокрема у спеціалізованих відділах. Однак і тут покупцеві треба знати кілька правил. Насамперед усі “вибухові” вироби повинні мати сертифікати. Обов’язково до них додається інструкція з використання державною мовою, в якій мають бути описані способи підготовки до запуску установки, її запуску та утилізації. На упаковці піротехнічного засобу має вказуватися дата виготовлення товару та термін його придатності.

Піротехнічні вироби (феєрверки, петарди) якщо й належать до іграшок, то вельми умовно, бо навряд чи можна назвати іграшкою річ, яка здатна призвести до опіків рук чи райдужної оболонки очей. Утім, для більшості з тих, хто сьогодні купує піротехнічні вироби, а це переважно молодь і підлітки віком від 14 до 16 років, ні якість піротехніки, ні її безпека особливого значення не мають. Основним критерієм тут виступає гучність того, що має вибухнути. Про “якість” піротехнічних виробів у яскраво забарвлених упаковках із численними ієрогліфами говорять їхні промовисті назви – “Прощавай, Америко” чи “Армагеддон”.

Якщо переважна більшість взуття на наших ринках – польського виробництва, шкірянок – турецького, то піротехніку нам щедро поставляє найбільш населена країна світу – Китай. Про те, наскільки якісні товари потрапляють до нас з-за кордону, свідчить статистика китайських правоохоронців: тільки впродовж одного року вони припинили діяльність більш як 237 тисяч підпільних заводів піротехнічних виробів, що виробляли неякісну продукцію. У прес-службі китайської поліції заявляють, що боротися з цим явищем надзвичайно важко, оскільки для створення більш-менш потужного виробництва для виготовлення піротехнічних виробів не потрібно великих капіталовкладень, а інструкції щодо його налаго­дження можна знайти, навіть в Інтернеті. Тому навряд чи хтось візьме на себе відповідальність твердити, яка частка цього неякісного і, головне, небезпечного краму потрапляє до базарних яток та торговельних полиць наших магазинів. Єдине, що не викликає сумнівів сьогодні, – те, що він до нас дійсно потрапляє. Про те, яку небезпеку для здоров’я становить маленька петарда, дуже багато говорять і пишуть щороку. І щороку лікарям доводиться рятувати життя кількох піротехніків-аматорів.

Норми та вимоги, яких повинні дотримуватись комерсанти при торгівлі піротехнічною продукцією:

По-перше для цього потрібно відповідне приміщення.

По-друге людина, яка продає піротехнічні засоби (феєрверки, петарди) повинна попередньо пройти спеціальне навчання по їх використанню та отримати свідоцтво, яке видається учбовими закладами МВС України, які мають затверджену програму підготовки, тематичний план та ліцензію на навчання спеціалістів з піротехніки.

По-третє необхідні дозволи санепідстанції, органів Державного пожежного нагляду та управління Держнагляду охорони праці.

Виходячи з усього сказаного, зрозуміло, що продаж піротехнічних засобів на ринках категорично заборонена, а згідно Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” на даний час здійснювати торгівлю піротехнічними виробами на території Чернігівської області мають право лише 20 приватних підприємців, які для цього мають спеціалізовані приміщення для торгівлі. В інших місцях реалізація піротехнічних виробів категорично заборонена.

Що ж стосується споживачів цього небезпечного товару, то згідно Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів затверджених наказом МВС України № 1649 – 2003 року (п. 8. – “Застосування побутових піротехнічних виробів” та п. 8.1 – “Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачем відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або споживчому пакуванні виробу”).

До користувачів піротехнічної продукції висунуто такі вимоги: “Забороняється застосування споживачем побутових піротехнічних виробів у заборонений, рішенням органів місцевого самоврядування час, за винятком днів святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня”.

До порушників цих правил органами внутрішніх справ застосовується ст. 173 КУпАП України „Дрібне хуліганство”, яка тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, – адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Заступник начальника – начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Чернігівській області полковник міліції Едуард Гребенюк

Останні новини Чернігівщини

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб 14:11

Тепер за виклик спеціальних служб без вагомих причин правопорушникам доведеться сплатити від 850 до 3400 гривень.

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води?

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води? 14:00

У зв’язку зі стартом планової ремонтної кампанії на теплових мережах на період з 19 по 23 квітня зупиняється подача гарячої води в житлові будинки, установи та організації, які знаходяться по вул. Музичній, Толстого, Мазепи (від вул. Музичної до площі Перемоги), Жабинського, пр. Перемоги (від вул. Жабинського до площі Перемоги).

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу 13:47

Сьогодні вранці частина особового складу Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області вишикувалась на подвір'ї службового приміщення для стройового огляду. Це плановий захід, який проводиться двічі на рік – при переході на літній/демісезонний, а також на зимовий однострій.

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада 13:33

19 квітня міський голова Олександр Кодола провів оперативну нараду.

У Чернігові провели аукціон на продаж права розміщення тимчасових об’єктів для продажу кави та фаст-фуду

У Чернігові провели аукціон на продаж права розміщення тимчасових об’єктів для продажу кави та фаст-фуду 13:23

Як тільки покращиться ситуація з захворюваністю на COVID-19, що дозволить пом’якшити карантинні обмеження, у Чернігові запрацює сезонна торгівля з яток кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом.