Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 01:16:48

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я міського голови Чернігова направлено подання про усунення порушень вимог законодавства

03.10.2013   07:19

Орендна плата за міську землю не може бути меншою за 3% від її грошової оцінки.

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я міського голови Чернігова направлено подання про усунення порушень вимог законодавства у сфері земельних відносин і природно-заповідного фонду.

Зокрема, в ньому йдеться про обов’язок Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради своєчасно вживати передбачені законом заходи для приведення орендної плати за землі комунальної власності у відповідність до вимог законодавства.

Адже Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України “Про оренду землі” та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст..288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. “Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м.Чернігові”.

Попри це, прокуратурою виявлені окремі випадки зволікання з направленням орендарям міської землі пропозицій про зміни до договору оренди в частині розміру орендної плати. Це вплинуло і на можливість та ефективність вжиття інших передбачених законом заходів для зміни даних договорів у судовому порядку.

Внаслідок цього окремі громадяни та суб’єкти підприємницької діяльності в м.Чернігові продовжують користуватися земельними ділянками на умовах та в порядку, визначеному первинними договорами оренди. Тобто сплачують орендну плату в розмірі меншому, ніж передбачено законодавством.

У внесеному документі реагування прокуратура вимагає вжити невідкладних заходів до усунення порушень вимог законодавства, а також причин та умов, що їм сприяли.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

Обстріл села в Чернігівській області: вже 4 загиблих, одна людина поранена 22:25

Через обстріл села Єліне Чернігівської області загинули чотири людини.

АНОНСИ ПОДІЙ