Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 06:45:22

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я міського голови Чернігова направлено подання про усунення порушень вимог законодавства

03.10.2013   07:19

Орендна плата за міську землю не може бути меншою за 3% від її грошової оцінки.

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я міського голови Чернігова направлено подання про усунення порушень вимог законодавства у сфері земельних відносин і природно-заповідного фонду.

Зокрема, в ньому йдеться про обов’язок Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради своєчасно вживати передбачені законом заходи для приведення орендної плати за землі комунальної власності у відповідність до вимог законодавства.

Адже Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України “Про оренду землі” та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст..288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. “Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м.Чернігові”.

Попри це, прокуратурою виявлені окремі випадки зволікання з направленням орендарям міської землі пропозицій про зміни до договору оренди в частині розміру орендної плати. Це вплинуло і на можливість та ефективність вжиття інших передбачених законом заходів для зміни даних договорів у судовому порядку.

Внаслідок цього окремі громадяни та суб’єкти підприємницької діяльності в м.Чернігові продовжують користуватися земельними ділянками на умовах та в порядку, визначеному первинними договорами оренди. Тобто сплачують орендну плату в розмірі меншому, ніж передбачено законодавством.

У внесеному документі реагування прокуратура вимагає вжити невідкладних заходів до усунення порушень вимог законодавства, а також причин та умов, що їм сприяли.

Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.