Прокуратура вимагає нарешті визначити межі об’єктів природно-заповідного фонду
На землях міста Чернігова знаходиться 21 об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення площею понад 170 га.

Але на місцевості межі цих природних об’єктів досі не встановлені. Цей факт знайшов своє підтвердження під час прокурорських перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Визначення меж об’єкта природно-заповідного фонду на місцевості важливе для його збереження. Зокрема, покарання за самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель карається позбавленням волі на строк від одного до трьох років. У той же час, за ті самі незаконні дії на землях інших категорій передбачено набагато м’якше покарання, в тому числі штраф (ст.197-1 Кримінального кодексу України).
Але факт розташування будівництва саме в межах охоронної зони має бути доведений. А, наприклад, площа водного дзеркала деяких озер з коливанням рівня води протягом року може змінюватися чи не в рази. І поки таке озеро не має юридично закріплених, встановлених на місцевості меж з точними координатами, цим можуть користуватися недобросовісні забудовники, які споруджують свої об’єкти на його берегах без дотримання необхідних відстаней.
Отже, зволікання зі встановленням меж об’єктів природно-заповідного фонду на місцевості є одною з передумов для незаконного вилучення, самовільного захоплення чи загрози втрати цих об’єктів.
Відповідно до законодавства, до встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ст.7 Закону України “Про природно-заповідний фонд України).
Такий проект має розроблятися на підставі рішення міської ради; договору, укладеного між землевласником, землекористувачем та розробником проекту землеустрою.
У порушення вказаних вимог законодавства, Чернігівською міською радою багато років поспіль не здійснювалося замовлення проектів землеустрою для встановлення меж територій природно-заповідного фонду. Заходи з встановлення меж цих об’єктів і територій в натурі (на місцевості) теж не вживалися.
Прокуратурою м. Чернігова на ім’я Чернігівського міського голови направлено подання з вимогою усунути виявлені порушення законодавства.
Прес-служба прокуратури м.Чернігова
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.