Прокуратура розпочинає перевірки додержання вимог законодавства у сфері освіти
Пріоритетним завданням діяльності органів прокуратури області є захист інтересів та прав дітей на освіту, охорону життя та здоров’я. Особливого значення воно набуває з початком навчання в загальноосвітніх школах.
Незважаючи на початок навчального процесу закладами освіти було проведено недостатню роботу по забезпеченню школярів належними умовами для навчання.
Зокрема, ряд шкільних приміщень залишились не відремонтованими.
Не вжито належних заходів до забезпечення безкоштовного підвезення всіх школярів, які проживають за межами пішохідної доступності, до місця навчання і додому.
Безкоштовним харчуванням забезпечено не всіх учнів 1-4 класів.
За відсутності згоди відповідної територіальної громади (загальних зборів) села, селища призупинено діяльність трьох сільських шкіл.
За таких обставин прокуратурою області організовано перевірки додержання законодавства щодо забезпечення безпечних умов навчання та харчування дітей, їх права на освіту навчальними закладами, органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Про результати перевірок громадськість буде поінформовано.
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.