Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 17:09:21

Ще один важіль, щоб активізувати процес виплат заборгованої зарплати

05.09.2013   14:46

Прокуратурою м.Чернігова з початку року в інтересах соціально незахищених громадян подано 26 заяв до суду про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати. Усі вони задоволені: при наявності довідки про заборгованість за такими заявами судовий наказ видається одразу. На сьогоднішній день роботодавцями реально погашено заборгованість перед 10 громадянами на суму 37 тисяч гривень.

У тих випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займається виконавча служба. Ці питання знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.

Практика  свідчить, що з поданням заяви до суду процес виплат активізується.

Про це повідомила прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури м.Чернігова Людмила Кузюра.

Прокурори за законом мають право в цивільному порядку подавати до суду позови тільки в інтересах соціально незахищених громадян, — уточнила вона. — Тобто людей, не спроможних самостійно захистити  свої  порушені  чи  оспорювані  права  або  реалізувати процесуальні   повноваження через фізичний  стан,  недосягнення  повноліття, похилий  вік,  недієздатність або обмежену дієздатність. Усі інші громадяни в таких випадках подають до суду позови (а в безспірних випадках — просто заяви про видачу судового наказу) самостійно. За ст.5 Закону України «Про судовий збір», при поданні позовів про стягнення заробітної плати від сплати судового збору позивачі звільняються.

До своєї  заяви про видачу судового наказу треба додати копії трудової книжки, паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості. Позов подається, якщо між працівником і роботодавцем існує спір, наприклад, про суму заборгованості або інші обставини. Документи, які треба додати до позову — ті ж самі. Якщо ж, наприклад, роботодавець не надає працівнику довідки про заборгованість, то за клопотанням позивача її може витребувати суд.

Також на порушення  трудового законодавства громадяни  можуть поскаржитись в органи державної  інспекції праці.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Реалізація проєкту НЕФКО у Прилуках

Реалізація проєкту НЕФКО у Прилуках 14:39

У Прилуках реалізовується проєкт Північно Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО (NEFCO) з термомодернізації закладів освіти та модернізації вуличного освітлення.

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць 14:33

За даними моніторингу, проведеного Департаментом соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, у Чернігівській області за 8 місяців 2020 року на створені нові робочі місця працевлаштовано 6219 осіб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини