Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 16:04:37

“Друге дихання” Єврорегіону “Дніпро”: громадський сектор розвиває комунікації

02.09.2013   16:13Агенцiя

Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень 2 вересня в Дискусійному клубі “Експертна думка” презентував результати проекту “Європейський досвід розвитку комунікаційної стратегії в рамках єврорегіонів”, реалізованого в рамках програми Міжнародного Вишеградського фонду “Вишеградська четвірка для Східного партнерства”.

За словами Євгенія Романенка, віце-президента Поліського фонду, проект був спрямований на розвиток комунікацій між учасниками Єврорегіону “Дніпро” на основі європейського досвіду регіонального співробітництва. “Багато в чому для нас ця діяльність стала новаційною. По-перше, Поліський фонд заявив про себе як про активного учасника транскордонного співробітництва. По-друге, ми налагодили дієві контакти з білоруськими партнерами, що вже дозволило започаткувати черговий проект за єврорегіональною тематикою. По-третє, вперше до фінансування проектів Фонду залучено донорську організацію з ЄС – Вишеградський фонд”, – зазначив Євгеній Романенко.

Презентуючи збірку матеріалів проекту, Борис Уваров, керівник проекту, радник голови Чернігівської обласної державної адміністрації наголосив, що українські та білоруські громадські діячі, представники місцевих органів влади та науковці, залучені до реалізації проекту, відзначили його високу цінність саме як комунікаційного майданчика. “Проведені в Чернігові та Гомелі тренінги, семінари, міжнародна конференція, візит до країн Вишеградської групи дозволили не тільки досягти запланованих результатів, але й через започатковані контакти вийти на нові проектні ідеї, зокрема, в освітній сфері. Досвід реалізації проекту показав: наразі і в Чернігівській, і в Гомельській областях існує значна кількість інституцій, готових активно включитися в транскордонну взаємодію. Потрібен лише незначний поштовх”, – констатував Борис Уваров. Як і передбачалося проектом, за його підсумками створено Центр транскордонного співробітництва, наразі закінчується його реєстрація як громадської організації. Планується, що ця установа спеціалізуватиметься на розробці та реалізації транскордонних проектів спільно з широким колом партнерів, підтримуватиме ініціативи міжрегіонального та транскордонного характеру.

Крім окреслених досягнень, даний проект створив передумови для активізації економічного співробітництва в рамках Єврорегіону “Дніпро”. “Поширенню інформації про економічний потенціал Чернігівської та Гомельської областей сприяв інформаційний візит до країн Вишеградської групи. У його рамках відбулись презентаційні зустрічі у Міністерстві національної економіки Угорської республіки, Міністерстві закордонних справ Словаччини, Міністерстві закордонних справ Чеської Республіки, а також місцевих адміністраціях Братислави та Вроцлава”, – зазначив Юрій Вдовенко, директор Чернігівського регіонального центру з інвестицій та розвитку.

Останні новини Чернігівщини

25 липня: цей день в Україні і світі 08:16

ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини