Хіпі, що став художником
Часто ми починаємо цінувати те, чого вже нема. Живемо минулим, згадуючи, як тоді було добре. Або ж подумки бродимо в майбутньому, будуючи якісь наполеонівські плани та нездійсненні мрії і забуваючи, що саме зараз ми творимо минуле та прокладаємо дорогу в майбутнє. Тож ця історія не про того, хто жив колись давно, а про людину, яка мешкає сьогодні в місті Прилуки.

Мова йде про художника, колекціонера та просто неординарну особистість із широким спектром захоплень. Звати цю людину Петро Бойко. Народився він 1954 року, професійну освіту здобув у Всесоюзній Народній Академії живопису, яку закінчив у 1993 році. Свого часу ходив містом босий, у порваних штанях, демонструючи в такий спосіб світогляд юного хіпі, за що мав не особливо теплі стосунки з правоохоронними органами. Дуже любив подорожувати, замальовуючи різні пейзажі простим олівцем або ж кульковою ручкою. Олією почав малювати пізніше, років у тридцять. Працює у стилі експресіонізму, але дуже часто у його роботах проскакують і нотки символізму.
Картини – це не єдине, чим можна похизуватися Петру Бойку. Прямо в його хаті розташований цілий музей, де є старовинні монети, годинники, статуетки й так далі. Найстарішим серед усіх цих речей є закам’янілий бивень мамонта, який був знайдений при розкопках у Москві.
Ще одним захопленням Петра Борисовича є книги. Коли зайдеш до нього в гості, не помітити бібліотеки просто неможливо, адже вона займає досить багато місця як для такої невеличкої хатини.
- Раніше бібліотеку зібрати було дуже важко, - розповідає господар, - особливо при Союзі. Тоді деякі книжки заборонялися. Це ж потрібно таке… Держава дурна була: оце читати можна, оце не можна, те не можна… Потрібно читати все. У Києві збиралися ми підпільно, по темному, щоб міліція не бачила, бо з собаками ходили, розганяли всіх. От книжка коштувала тоді, наприклад, якщо взяти Булгакова «Майстер і Маргарита», 120 гривень. Зарплата тоді була 120 гривень. А зараз книгу можна придбати на Петрівці й гривень за десять…
Найбільше Петро Бойко любить читати Бродського, в місцях заслання якого він проходив військову службу. У своїх поглядах дотримується інтернаціоналізму: "Патріоти… Колись я спорив із тими патріотами. Вони говорять, що потрібно вивчати тільки українське, а я вважаю, що потрібно вивчати все: і наше, і ненаше".
Така-от людина живе в місті. І, до речі, її двері завжди відчинені для допитливих відвідувачів.
http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1950
Олексій Паляничка
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.