Відкриття загальноміського фестивалю “Сорока УХ”. ВІДЕО. ФОТО
На першому гастрономічно-мистецькому фестивалі “40 ух”, що пройшов на День Незалежності у Чернігові, городяни і гості міста з’їли 1000 літрів свіжозвареної рибної юшки.
Про це кореспондентові Укрінформу повідомила радник Чернігівського міського голови Ірина Синельник.
“Учасники фестивалю наварили тисячу літрів юшки і всю з’їли”, – сказала Синельник.
Готували юшку у великих казанах козаки, кухарі кафе і ресторанів, працівники Чернігіврибохорони. Потім вони розливали її в одноразовий посуд і безкоштовно частували всіх охочих.
Варили ці рибні супи по-різному: на курячому бульйоні (монастирська уха), з лосося (уха староруська) і, звичайно, зі свіжої місцевої риби – сома, судака, язя. Найбільший досвід у приготуванні юшки продемонстрував слюсар Чернігіврибоохорони з 36-річним стажем роботи в цій організації Микола Манойло. Його юшку всі, хто куштував інші, визнали найсмачнішою. Двічі за часів свого президентства пригощався нею й Леонід Кучма.
З кореспондентом агентства пан Микола поділився рецептом, до якого дійшов сам за багато років: “Наливаємо в казан воду, кладемо туди моркву, багато цибулі, духмяний і чорний перець горошком і варимо все це десь півгодини. Після того виймаємо овочі й закладаємо рибу. Коли вона майже готова, додаємо сіль, зелень, обов’язково трохи часнику, зелень укропу, петрушки, зелену цибулю, трішки цукру і 100-150 грамів горілки (на 30-літровий казан). Горілка знищує різні неприємні запахи – сирої риби, річки, болота”, – розповів кухар.
Уміють в рибоохороні і смажити рибу. Пан Микола перед тим заливає її філе на годину-півтори пивом і приправляє соком лимона. Каже, що після такої витримки у риби особливий смак і відсутні сторонні запахи. На фестивалі “40 ух” переконатися в цьому змогли всі, хто завітав у намет рибоохоронців. На відведеній їм території вони також розгорнули виставку недозволених і вилучених знарядь вилову риби. Проте особливого інтересу цього дня вона вочевидь не викликала.
Культурну частину фестивалю забезпечила тематична програма Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру. Артисти співали, читали, розповідали й показували все, що змогли знайти у скарбниці народній творчості про риболовлю, рибу та рибну юшку.
Фоторепортажі про виставку квітів "Щастя краси", мистецьке свято "Поліське коло", офіційні урочистості та урочистості за участі опозиції можна переглянути за посиланнями:
Чернігівська громадськість відзначає 22-у річницю незалежності України. ФОТОрепортаж
VIII Міжнародний фольклорний фестиваль національних культур “Поліське коло”. ФОТОрепортаж
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.